Отборът на Байерн Мюнхен се наложи на 3:1 при гостуването си на Шалке 04 от 13-я кръг на Бундеслигата. В началото двубоят бе сравнително равностоен, но през вторите 45 минути момчетата на Хосеп Гуардиола имаха чувствително превъзходство.

Срещата започна добре за баварците, които поведоха още след 9 минути игра. Давид Алаба отправи удар от сериозна дистанция и се разписа за 1:0.

Малко след това, в 12-ата минута, Роберт Левандовски се озова на добра позиция, но пропусна да се разпише.

В 17-ата минута равенството бе възстановено. Макс Майер получи подаване от Сане и върна интригата в мача, правейки 1:1 с безпощаден удар от границата на наказателното поле.

При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка, а след нея баварците отново излязоха напред. В 69-ата минута Ариен Робен подаде чудесно към Хави Мартинес, а той покачи на 2:0 след удар с глава.

Байерн продължи да упражнява натиск, а Филип Лам се озова на добра позиция в 80-ата минута на срещата, но не успя да се разпише.

В 91-ата минута Роберт Левандовски направи голям пропуск, след като бе излязъл на стрелкова позиция. Минута по-късно Томас Мюлер с хубав удар оформи крайното 3:1.

В класирането Байерн е лидер с 37 точки, а Шалке е 7-и с 20.