Байерн Мюнхен продължи победата си серия в Първа Бундеслига. Баварците вече имат осем поредни успеха. Байерн спечели по много драматичен начин с 2:1 гостуването на Майнц от 17-я кръг на германското първенство. Все пак домакините успяха да прекратят серията на баварците от шест поредни мача без допуснат гол. Байерн завърши полусезона с 14 победи, само 3 равенства и едва 4 допуснати попадения.

Майнц отбеляза гол още в 4-та минута дело на Пабло Де Бласис, но попадението не бе зачетено заради засада.

Гол на Ариен Робен в 18-та минута не бе зачетен заради положение на засада.

Майнц поведе с 1:0 в 21-та минута, когато Оказаки пусна отличен пас към Сото, който отблизо прокара топката между краката на Нойер и я изпрати във вратата на Байерн.

Байерн изравни резултата в 23-та минута, когато Бастиан Швайнщайгер изпълни по перфектен начин пряк свободен удар. След удара на Швайнщайгер топката срещна десния стълб на вратата на Кариус и влетя в мрежата му.

Майнц имаше отлична възможност да поведе в 38-та минута, когато Мали остана сам срещу Нойер, но вратарят изпревари футболиста на домакините и улови топката.

Пред Мали се откри нова чудесна възможност в 49-та минута, но Нойер този път успя да отрази удара му.

Жером Боатенг бе близо до това да вкара в 68-та минута, но Кариус спаси.

Победата за Байерн дойде в 90-та минута, когато Бернат центрира в наказателното поле на Майнц, където Ариен Робен бе оставен непокрит и отблизо вкара във вратата на Кариус.

След този успех Байерн продължава да е на първо място с 45 точки, докато Майнц заема единадесета позиция във временното класиране с 18 точки.