Байерн разби с 5:1 Бохум в контролна среща, която се игра седмица преди подновяването на сезона в Първа Бундеслига. Баварците гостуват през следващата седмица на Волфсбург.

Бохум поведе в резултата с гол на Латца в 5-та минута. Байерн обърна развоя на мача до края на първото полувреме след попадения на Ариен Робен в 26-та и Данте в 43-та минута.

Марио Гьотце в 66-та минута направи резултата 3:1, а Ариен Робен отбеляза своя втори гол в срещата в 78-та минута за 4:1.

Роде оформи крайния резултат в срещата с гол в 84-та минута.

Байерн започна в следния състав: Мануел Нойер, Рафиня, Жером Боатенг, Данте, Хуан Бернат, Чаби Алонсо и Бастиан Швайнщайгер, Ариен Робен, Томас Мюлер, Франк Рибери и Робърт Левандовски.

Очаква се старши треньорът Хосеп Гуардиола да заложи на същия състав и в двубоя срещу Волфсбург.

На трибуните на стадиона в Рур присъстваха 29 299 зрители.