Роберт Левандовски ознаменува дебюта си за Байерн Мюнхен с гол при равенството 1:1 срещу Дуисбург в контролна среща. Пред повече от 24 хиляди зрители на стадион „Шауинсланд Райзен Арена“, момчетата на Пеп Гуардиола не успяха да стигнат до успеха.

Мачът бе сравнително равностоен през първата част, а положения се разкриха и пред двата състава. Малко преди края на първите 45 минути възможност се разкри пред Левандовски, но бившият играч на Борусия Дортмунд не можа да се възползва подобаващо. Така резултатът остана непроменен – 0:0 – а всичко по-интересно остана за вторите 45 минути.

С подновяването на играча след почивката баварците вдигнаха значително оборотите, а в 62-ата минута Левандовски получи хубав диагонален пас от дясно, излезе на стрелкова позиция, като се измъкна от отбраната на Дуисбург и откри за 1:0.

Радостта на Байерн обаче не продължи дълго, като в 69-ата минута Фабиан Шнелхарт се възползва от грешка в защитата на Байерн, получи хубаво подаване от дясно и засече в мрежата на баварците за 1:1.

До края на срещата, въпреки опитите на играчите на Пеп Гуардиола, резултатът остана непроменен.

Дуисбург – Байерн Мюнхен 1:1

0:1 Левандовски 62'

1:1 Шнелхарт 69'

Състав на Байерн Мюнхен: Щарке, Бадщубер (Валтер 86'), Контенто (Щайнхарт 54'), Рафиня (Баста 79'), Бернат, Алаба, Хойберг, Гаудино, Лукас Шол (Ебервайн 46'), Зийгхарт (Шварц 46'), Левандовски (Тобиас Швайнщайгер 86')