Отборът на Байерн Мюнхен си върна лидерската позиция в Бундеслигата след звучна победа над Волфсбург с 5:0 в 14-ия кръг. Тя обаче нямаше да бъде достатъчна за тази цел, ако доскорошния лидер Разенбалшпорт Лайпциг не бе допуснал първото си поражение през кампанията. Новакът в германското първенство падна неочаквано от опашкаря Инголщад с 0:1.

На „Алианц Арена“ Байерн наложи познатото надмощие още от самото начало на мача. Затова и първият гол не закъсня. В 18-ата минута Филип Лам комбинира с Ариен Робен отдясно, а холандецът тръгна успоредно към ъгъла на наказателното поле и оттам нанесе изумителен фалцов удар. Диего Беналио само изгледа как топката се оплете в мрежата до гредата – 1:0.

Само четири минути по-късно домакините дръпнаха с 2:0. Лам намери Артуро Видал встрани от дъгата, а той се засили и отправи шут към вратата. Топката рикошира в бранител и това отне голяма част от скоростта й, но пък Роберт Левандовски изникна тъкмо навреме, за укроти кълбото и да го прати в мрежата – 2:0.

Бързите голове поукротиха баварците, а Волфсбург не намираше никакъв начин да атакува успешно. Така резултатът се запази до почивката, но след нея Байерн отново вдигна оборотите. В 58-ата минута Левандовски се разписа за втори път в мача, като отново стори това след неуспешен шут на свой съотборник. Този път Томас Мюлер опита да шутира от около 25 метра към вратата, а топката излизаше доволно в аут, ако не се бе оказала на пътя на Левандовски. На 7-8 метра от вратата полякът реагира мигновено и с едно докосване я отклони към долния десен ъгъл – 3:0.

Четвърт час преди края и Мюлер най-сетне счупи каръка в този мач. Рибери проби отляво и подаде към Робен около точката на дузпата, а холандецът не улучи кълбото хубаво при шута си. То обаче стигна до Мюлер, който елегантно стреля под гредата за 4:0.

Малко след това Даниел Калиджури от гостите изпусна да отбележи почетен гол за Волфсбург, след като от около 5-6 метра нацели левия стълб зад Нойер.

Четири минути преди края на редовното време Дъглас Коста оформи крайния резултат след много хубава акция отдясно между Робен и Рафиня. Холандецът изведе с техничен пас бразилския си съотборник до аутлинията отдясно, а той потърси с остро центриране Левандовски. Защитник на Волфсбург изби кълбото пред полския таран, но зад точката на дузпата Коста изпрати убийствен шут в горния ляв ъгъл, който щеше да скъса мрежата – 5:0.

По този начин Байер събра 33 точки и се качи на върха, макар и с еднакъв актив като този на РБ Лайпциг. Сензацията на сезона сбърка за първи път, като го стори навън срещу намиращия се на последно място в класирането тим на Инголщад. Домакините успяха да дръпнат с 1:0 още в 12-ата минута чрез попадение на Рожер. Бразилецът се разписа с глава след центриране на Антони Юнг от пряк свободен удар.

Впоследствие РБ Лайпциг натисна много сериозно и Инголщад се брани геройски до последния съдийски сигнал. В добавеното време на мача Матю Леки от домакините беше изгонен за втори жълт картон, но това не попречи на тима му да се поздрави с успеха.

С тази победа Инголщад събра 9 точки на сметката си и вече е предпоследен, на 2 пред Дармщад. Волфсбург е първият тим над опасната зона, като има 10 точки.