Байерн Мюнхен отново се изравни на върха в класирането на Първа Бундеслига с РБ Лайпциг, след като спечели с 3:1 гостуването на Майнц 05 от 13-ия кръг на германското първенството.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от самолетната катастрофа край Меделин, в която загинаха 19 от футболистите на Шапекоензе.

Домакините поведоха в 4-та минута с гол на Джон Кордоба.

Баварците бързо успяха да изравнят резултата. В 8-та минута Ариен Робен направи добър пробив, след което подаде към Роберт Левандовски, който Лосл и вкара за 1:1.

Байерн бе близо да осъществи пълен обрат в 12-та минута, когато Томас Мюлер изскочи сам срещу Лосл, но вратарят на Майнц успя да отрази удара му.

Гостите успяха да направят пълен обрат в мача в 21-та минута, когато Томас Мюлер центрира в наказателното поле на Майнц, където Ариен Робен засече топката с глава и я изпрати във вратата на Лосл.

Лосл демонстрира чудесен рефлекс в 23-та минута, когато отрази удар на Томас Мюлер. Две минути по-късно Робен бе изведен на добра позиция, но ударът му не намери целта.

Франк Рибери вкара гол в 39-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Томас Мюлер направи много сериозен пропуск в 46-та минута, когато Лосл спаси удара му.

В добавеното време на срещата Роберт Левандовски вкара от пряк свободен удар и оформи крайния резултат в двубоя.

Байерн е с актив от 30 точки, докато Майнц има 17.