Байерн ликвидира с 3:0 съпротивата на един от основните си конкуренти в Бундеслигата Байер Леверкузен. Шампионът води в класирането с пълен актив от 9 точки след три кръга. Леверкузен е шести с шест пункта.

Две реализирани дузпи от Томас Мюлер и Ариен Робен помогнаха на баварците за убедителния успех в мача от третия кръг, а Мюлер се разписа от игра за първото попадение.

Мюлер се разписа за 1:0 в 26-ата минута, възползвайки се от асистенция на Дългас Коста. В 60-ата минута отново той пое отговорността да изпълни отсъдената дузпа, за да покачи резултата на 2:0.

Игра с ръка на Роберто Хилберт доведе до нова дузпа в полза на шампионите в 71-ата минута. Със същия успех бе и изпълнението на Ариен Робен, който направи крайния резултат класически – 3:0.

Включете се в новия Viber публичен чат на Gong.bg - следете коментарите под новините на журналистите в Гонг!