Отборът на Байерн Мюнхен записа поредния си успех в Бундеслигата. Възпитаниците на Пеп Гуардиола надделяха при визитата си на Волфсбург в мач от 23-ия кръг на шампионата. Байерн се наложи с 2:0 след голове на Кингсли Коман и Роберт Левандовски през втората част.

През първото полувреме гостите не успяха да превземат вратата на своя противник, въпреки че имаха няколко добри положения. През втората част все пак опитът си каза думата и Байерн усяпа да вземе своето.

Резултатът в мача бе открит в 66-ат минута от Коман, а полският национал Левандовски оформи крайното 2:0.

С успеха и днес Байер събра актив от 62 точки и вече имат цели 11 повече от втория Борусия. Тимът от Дортмунд обаче е и с мач по-малко, който ще се играе утре срещу Хофенхайм.

В друг двубой от днес Хановер също изкова труден успех над Щутгарт с 2:1. Хамбургер и Инголщадт завършиха при равенство 1:1.

Вердер Бремен и Дармщадт изиграха интригуващ сблъсък, но не успяха да излъчат победител. Домакините от Бремен се добраха до 2:2 с гол в последната минута, дело на Клаудио Писаро.