Бундеслигата започна 2015 година с гръм и трясък! Само така може да бъде описано петъчното дебри между първия в класирането Байерн Мюнхен и неговия домакин Волфсбург от 18-ия кръг. „Вълците“ нанесоха първа загуба на настоящия шампион за сезон 2014/2015 и то по категоичен начин – с 4:1 и убийствен футбол на контраатака.

Наставникът на баварците Хосеп Гуардиола бе оставен да ръкомаха шокирано край тъчлинията, докато Кевин де Брюин и Бас Дост разкъсаха на парчета разсеяната отбрана пред Мануел Нойер. Белгиецът и холандецът забиха по два гола в двубоя, който започна много емоционално с отдаване на последна почит към загиналия в автомобилна катастрофа играч на Волфсбург Жуниор Маланда.

ВИДЕО от мача гледайте ТУК!

Публиката на „Фолксваген Арена“ издигна огромен банер с лика на 20-годишния белгиец, а неговият сънородник Де Брюин беше един от хората, които посрещнаха с най-много емоции трогателната хореография.

Отборът на Дитер Хекинг обаче съвсем не се размекна и поведе след само 4 минути игра. Байерн сновеше около наказателното поле на домакините, когато топката беше отнета и с два паса Де Брюин и Дост бяха изведени сами срещу Нойер. Халфът не се полакоми и пусна вляво към съотборника си, който стреля технично в долния ляв ъгъл за 1:0.

Попадението шашна гостите, които трудно намираха ритъм в действията си. Волфсбург пък изчака перфектния момент, за да удари отново. Във втората минута на продължението към първата част Рикардо Родригес центрира отдясно от пряк свободен удар, а Джером Боатенг изчисти недотам добре. Топката отскочи към границата на наказателното поле, където с фантастично воле Бас Дост я отправи към горния ляв ъгъл. Нойер само проследи с поглед как кълбото се отклони от гредата, преди да се оплете в мрежата зад гърба му.

Мачът сякаш мина без почивка между полувремената, защото в 53-ата минута Де Брюин нанесе трети шамар на шампиона. Баварците пак изгубиха кълбото в половината на противника, а белгиецът използва този факт, за да получи зад изтеглената твърде напред отбрана. След това напредна до наказателното поле и стреля ниско покрай Нойер за 3:0.

Само две минути по-късно Байерн намали. Себастиан Роде добре намери Томас Мюлер отляво, който пусна към пробиващия покрай него Хуан Бернат. Испанецът опита центриране, но след два рикошета, заблудили Диего Беналио, топката се върна при него и той вкара на празна врата.

В 72-ата минута Ариен Робен можеше да върне интригата, след като отправи чудесен шут към Беналио, който отрази. Това даде началото на нова контраатака, при която топката беше изритана напред, а Де Брюин се пребори с Данте за нея. Впослествие за него беше детска игра да развинти бранителя и с мощен удар в близкия горен ъгъл да оформи крайния резултат.

До края Робен и Писаро имаха чудесни възможности да се разпишат, но първо Беналио спаси шута на холандеца, а после перуанецът стреля над гредата.

Така Байерн остава начело с 45 точки, докато Волфсбург го следва с 37.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------