Волфсбург триумфира със Суперкупата на Германия, след като във финалната битка надигра Байерн Мюнхен с 5:4 след изпълнение на дузпи. В редовното време двата тима завършиха 1:1.

През първото полувреме голове не паднаха и победителят трябваше да бъде определен евентуално през вторите 45 минути.

Байерн откри резултата в 49-ата минута когато Ариен Робен беше точен. Осем минути по-късно Нойер отказа Бас Дост, който стреля отлично, но не сполучи.

Срещата клонеше към успех на баварския колос, но не така мислеха "вълците". В 88-ата минута Де Брюин намери добре Бендтнер, който се разписа и изравни резултата, а победителят беше определен с дузпи.

Пропуск от бялата точка за Байерн направи Шаби Алонсо, а за Волфсбург всичките 5-ма футболисти реализираха: Рикардо Родригес, Кевин де Брюин, Андре Шюрле, Макс Крузе и Никлас Бендтнер, който вкара решителната 5-а дузпа.