Италианският гранд Милан записа първа победа на международния приятелски турнир "Интернейшънъл Чемпиънс Къп" в Шънчжън, след като се наложи с повече от категоричното 4:0 над шампиона на Германия Байерн Мюнхен.

Два гола за "росонерите", които имаха класически аванс още до почивката, реализира 19-годишният юноша на клуба Патрик Кутроне, а другите два бяха дело на новите попълнения Франк Кеси и Хакан Чалханоглу.

Кеси даде аванс на Милан в 14-ата минута след подаване на друг от новите в тима - Рикардо Родригес. Швейцарецът даде втората си асистенция в мача в 25-ата минута, когато и Кутроне записа името си сред голмайсторите.

В 43-тата минута Кутроне покачи на 3:0, а крайното 4:0 бе оформено от Чалханоглу в 85-ата минута на срещата.

С успеха Милан събра 3 точки в подреждането, след като в първия си двубой отстъпи с 1:3 от Борусия Дортмунд.

За Байерн пък загубата е втора в два мача, след като преди дни играчите на Карло Анчелоти отстъпиха и пред Арсенал след дузпи.