Нант загуби заслужено домакинството си срещу Ница с 1:2 в мач от седмия кръг на френската Лига 1.

„Орлетата” от Лазурния бряг определено бяха по-добрият отбор, а в края домакинската публика на Нант освирка своите „канарчета”.

Ница увенча добрата си игра с попадение на Кристоф Жале в 31-ата минута, чийто удар първо срещна страничния стълб, а след това топката се оплете в млежата за 0:1.

Нант видя малко слънчева светлина в 57-ата минута, когато Емилиано Сала съобразително се справи с очертаващата се засада, изпревари защитника на Ница и заби топката в мрежата за 1:1.

Но „канарчетата” очевидно нямаха ден за песен и това ес видя малко по-късно, когато Ница отново излезе напред.

В 69-ата минута Жан-Виктор Макенго засече великолепно центрираната топка отляво от Коли Расин и вкара победния гол за гостите – 1:2.

Нант е 18-и, под чертата, с 5 точки, докато Ница е десети с 10 пункта.