Грандовете на германския футбол Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд съвсем логично нямаха никакви проблеми с преодоляването на съперниците си в първия кръг за Купата на страната. Баварците взеха гостуването си срещу третодивизонния Хемницер с 5:0, докато „жълто-черните” надделяха над шестодивизионния ФК Рийлазинген-Арлен с 4:0.

И Байерн, и Борусия заложиха на доста силни състави с цел да обиграят още повече футболистите си преди началото на кампанията в Бундеслигата. Първенството в Германия стартира през следващия уикенд, като двата тима имат нелеки задачи в първия кръг: Байерн посреща Байер Леверкузен, докато Дортмунд гостува на Волфсбург.

Обамеянг започна с хеттрик в Купата на Германия

източник: Gulliver/Getty Images

За баварците с два гола срещу Хемницер се отчете Роберт Левандовски. По един отбелязаха още Кингсли Коман, Франк Рибери и Матс Хумелс.

Борусия Дортмунд от своя страна вкара по два гола във всяко от полувремената срещу Рийлазинген-Арлен. Марк Бартра откри в 12-ата минута, а после Пиер-Емерик Обамеянг оформи хеттрик с попадения в 41-ата (от дузпа), 55-ата и 80-ата минути.