Преследвачите на Байерн в Бундеслигата, колкото и символични да са те, претърпяха домакински неуспехи в мачове от 31-ия кръг и съвсем го улесниха за титлата.

Вторият в подреждането РБ Лайпциг не успя да се справи на свой терен с предпоследния Инголщад и направи 0:0, въпреки че в последните 4 минути гостите останаха с 10 души заради изгонването след втори жълт картон на Алфредо Моралес. Лайпциг има 63 точки и ако баварците спечелят по-късно през деня /от 19.30 ч./ срещу Волфсбург вече ще са шампиони, тъй като сега са със 70 пункта.

Издъни се и третият в класирането Борусия Дортмунд, който пък не съумя да преодолее у дома си пред 81 360 зрители тима на Кьолн. Този мач също приключи при нулево реми. Дортмунд има 57 точки.

Вердер продължава възхода си и след като надви у дома си Херта с 2:0 вече само е на точка зад берлинчани. „Бременските музиканти“ са шести в класирането с 45 пункта.

Ранни голове на Бартелс и Крузе, съответно в 9-ата и 15-ата минута фиксираха успеха на Вердер.

Борусия Мьонхенгладбах се сдоби с трите точки на терена на Майнц, където победи с 2:1. Щиндъл в 31-ата и Шулц в 46-ата вкараха за Борусия, а в 88-ата Муто само намали за домакините.

Дармщад не остави много шансове на гостуващия Фрайбург и му нанесе поражение с 3:0. Плате в 22-ата, Гондорф в 45-ата и Шиплок в 65-ата минута бяха точни за победителите.

Майнц - Борусия М 1:2

източник: БГНЕС