Роберт Левандовски се превърна в герой за Байерн Мюнхен измъквайки отбора от загубата срещу Фрайбург в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. С две попадения полякът донесе победата на баварците с 2:1 и то в последната минута на двубоя.

Лидерът в класирането допусна гол още 4-ата минута, след като Яник Хаберер получи добро подаване и се измъкна зад защитата за 1:0.

В 35-ата минута Левандовски обаче възстанови равенството. След центриране от ъглов удар на Дъглас Коста, Лева бе на правилното място и прониза вратата на Фрайбург.

До края на мача двата отбора не представиха нещо грандиозно, разменяйки си по няколко опасни атаки.

В 93-ата минута обаче геният на Левндовски се прояви за пореден път и подпомогнат от грешка в защитата, доведе до победното попадение (2:1).

Така Байерн дръпна с 6 точки пред Лайпциг (42 т.). Фрайбург е осми в 23 точки.