Отборът на Байер Леверкузен надви Хекен с 4:0 в мач от Група H. Така "аспирините" тръгнаха убедително и спечелиха трите точки.

Gulliver/GettyImages
17 снимки

Още в 10-ата минута немския тим поведе. Виктор Бонифейс изведе Флориан Вирц сам срещу вратаря на гостите, а той копна топката и я прати в мрежата за 1:0.

Шест минути по-късно Гранит Джака центрира в наказателното поле, а до топката стигна Амин Адли и с директен изстрел преодоля вратаря на Хекен.

В 36-ата минута Виктор Бонифейс също се разписа, но попадението му бе отменено заради засада.

Две минути преди края на полувремето Флориан Вирц пропиля добра възможност, след като стреля от границата на наказателното поле, а топката мина встрани от левия страничен стълб.

В 60-ата минута Амор Лаюни от Хекен се свлече в пеналтерията. Ситуацията бе прегледана с ВАР за потенциална дузпа, но такава не бе отсъдена.

Шест минути след това Бонифейс беше намерен в наказателното поле и прати топката по земя в мрежата на Хекен за 3:0.

Само четири минути по-късно Джонас Хофман също добави още едно попадение за "аспирините".

В другия мач от тази група Карабах надви с 1:0 като домакин Молде. Автор на единствения гол в срещата беше Леандро Андраде, който вкара в 56-та минута.