Байерн доминира през по-голямата част, но накрая трепери, за да бие в Мюнхен Борусия Дортмунд с 2:1.

По този начин баварците се класираха за четвъртфиналите от турнира, елиминайки големеия си немски съперник.

Байерн награби Борусия още от първия съдийски сигнал. В 3-ата минута Артуро Видал уцели с глава гредата на вратата на гостите. След само още три минути Хамес имаше чудесен шанс за откриване на резултата, но защитник на дортмундци се хвърли като камикадзе, за да избие в корнер.

Третата възможност за баварците дойде в 11-ата минута, като Левандовски бе на косъм от това да засече топката във вратата. Минута след това Роман Бюрки отрази удар под гредата на Никлас Зюле. Но там бе Жером Боатенг, който застигна топката и даде аванс на Байерн още в 12-ата минута – 1:0.

Първата добра възможност за гостите се откри пред Андрий Ярмоленко в 36-ата минута, но неговият удар бе блокиран.

В 40-ата минута обаче Байерн дублира аванса си. Левандовски изведе Томас Мйлер и той с възхитителен удар покачи на 2:0.

През второто полувреме пред Томас Мюлер се разкриха още два реални шанса, но той не успя да преодолее вратаря на Дортмунд Бюрки.

В 77-ата минута Борусия успя да вдъхне надежди на почитателите си, че може да стигне до продълженията. Шинджи Кагава успя намери Андрий Ярмоленко и украинецът с глава намали – 2:1 за Байерн.

Баварците устискаха победата и са на четвъртфиналите в турнира.

В друг осминафинален мач Хайденхайм загуби след продължения с 1:2 от гостуващия Айнтрахт Франкфурт.