Отборът на Байерн Мюнхен срази като гост Фортуна Дюселдорф с 4:0. Головете за успеха отбелязаха Бенжамен Павар в 11-ата, Корентен Толисо в 27-ата, Серж Гнабри в 34-ата и Филипе Коутиньо в 70-ата минута. "Баварците" диктуваха събитията на терена през всичките 90 минути и не оставипа съмнение в превъзходството си над опонентите си.

Шампионът натисна съперника си в неговата половина още от първите минути.

Роберт Левандовски шутира в 5-ата минута, но играч на домакините блокира топката с тяло.

Четири минути по-късно Томас Мюлер стреля добре по земя, но топката излезе в корнер.

В 11-ата минута „баварците“ откриха резултата. Филипе Коутиньо подаде към Джошуа Кимих, който центрира ниско и Бенжамен Павар докосна леко топката към далечния ъгъл на вратря Зак Стефен за 1:0.

В 24-ата минута много малко не достигна на Коутиньо да удвои преднината на Байерн.

Три минути по-късно американският страж на домакините сгреши подаване и топката попадна в Мюлер. Той подаде на Серж Гнабри, който пък изведе Корентен Толисо и французинът реализира за 2:0.

В 31-вата Гнабри удари гредата, след като засече чудесен пас на Левандовски.

180 секунди по-късно резултатът стана 3:0. Хави Мартинес центрира в наказателното поле, къзето Мюлер не успя да засече топката, но успя да я отиграе към Гнабри, който отблизо не сбърка и отбеляза. Голът беше разгледан за игра с ръка на Мюлер, но след проверка с ВАР той бе зачетен.

В 61-ата минута Левандовски получи пас в празно пространство от Павар, но стреля в аут.

В 65-ата стражът на Фортуна Зак Стефен отрази удар на Левандовски с глава, който се изглежда, че влизаше под гредата.

Пет минути по-късно Байерн стигна до четвърти гол. „Баварците“ направиха мълниеносна контраатака, при която Левандовски стигна почти до аутлнията, откъдето центрира в наказатеното поле Коутиньо реализира на празна врата за 4:0.

В 76-ата минута Алфредо Моралес отбеляза във вратата на Мануел Нойер, но попадението му бе отменено заради засада.

В 81-ата минута Роуен Хенингс шутира над вратата.

До края на срещата не се случи нещо по-интересно и „баварците“ се поздравиха с трите точки.

Така Байерн събира актив от 24 точки и се изкачват до втората позиция във временното класиране, на точка от лидера Гладбах. Фортуна остават 14-ти с 11 точки. В следващия кръг Фортуна готуват на Хофенхайм, докато Байерн приема у дома Байер Леверкузен.