В истинско голово шоу се превърна мачът между Байерн и Аугсбург, завършил с победа 5:3 за баварците. Тимът от Мюнхен е еднолично на върха в Бундеслигата с три точки пред Борусия Дортмунд, който играе по-късно днес.

Байерн Мюнхен  Аугсбург

източник: sofascore.com

Двубоят на "Алианц Арена" започна с гол от съблекалнята за гостите, след като Мергим Бериша бе точен още във 2-ата минута. Жоао Кансело обаче изравни  в 15-ата минута, а Бенжамен Павар даде солиден аванс на баварците с два гола (19, 35). Секунди преди почивката Лерой Сане покачи на 4:1, а след час игра отново Бериша намали изоставането на Аугсбург. Голеадата продължи и двата отбора си размениха по още едно попадение. Най-напред Алфонсо Дейвис (74) направи 5:2, а в добавеното време на мача френският нападател на гостите Ирвин Кардона оформи крайния резултат.

Байерн започна с доста промени в титулярния състав и това бе използвано от Аугсбург, който поведе още във 2-ата минута.  Мергим Бериша преодоля технично Кансело и откри резулата. Голът като че ли ядоса домакините, които обсадиха вратата на Рафал Гикиевич. Четвърт час след началото на мача Жоао Кансело направи серия от финтове и с прецизен удар вкара първия си гол за баварците - 1:1.

В 19-ата минута Бенжамен Павар направи пълен обрат след асистенция на Мане, а в 35-ата минута се разписа със страхотен ножичен удар от въздуха. В края на полувремето удар на Садио Мане рикошира първо в Макс Бауер и после във вратаря Гикиевич, а топката се озова в Лерой Сане, който чукна топката с глава в мрежата за 4:1. В 60-ата минута Матайс де Лихт препъна в наказателното си поле Ервен Кардона, а дузпата бе реализирана от  Мергим Бериша за 4:2. Байерн вкара пети гол в 74-ата минута, когато центриране на Жоао Кансело бе засечено от Алфонсо Дейвис за 5:2. В последните секунди  Аугсбург направи загубата си по-почетна, след като  резервата Ервен Кардона се разписа за крайното 5:3.