Отборът на Байерн Мюнхен разгроми с 4:1 като гост тима на Кьолн в среща от 22-рия кръг на немската Бундеслига. "Баварците" си решиха срещата още до 12-ата минута, когато водеха с 3: след попадения на Роберт Левандовски, Кингсли Коман и на Серж Гнабри. През втората част отново Гнабри и почетно попадение на Марк Ут завършиха головата фиеста.

Гостите поведоха в резултата още в третата минута на срещата. С едно докосване Томас Мюлер изведе Роберт Левандовски, който заби страховит удар в близкия ъгъл на вратаря Тимо Хорн.

Само две минути след това "баварците" вече водеха с 2:0. Левандовски и Мюлер разиграха добре, като последният намери на точката за дузпа Кингсли Коман, който не сбърка - 0:2.

Домакините едва се бяха утърсили от шока и в 12-ата минута отново се стигна до попадение. Джошуа Кимих центрира от ъглов удар и на далечната греда Серж Гнабри овладя топката, разходи се из наказателното поле с нея и след това я насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Хорн - 0:3.

Натискът на шампионите продължи и Гнабри на два пъти можеше да отбележи четвърто попадение, но направи пропуски. В 29-ата минута той нацели и гредата.

Точно преди почивката пък Мюлер стреля, но малко над гредата.
Домакините успехада стигнат до попадение веднага след подновяването на играта, като се разписа чрез Джон Кордоба. След проверка със системата ВАР обаче бе отсъдена засада на Елиес Шкири, който асистира на Кордоба и в крайна сметка голът не бе зачетен.

В 55-ата минута Кордоба отново прати топката в мрежата, но този път засадата му беше вдигната веднага.

Въпреки лекото събуждане на домакините Байерн стигна до нов гол в 66-ата минута. Тогава Гнабри пое топкаа отляво на атаката, навлезе към центъра и наказателното поле, след което вкара с прецизен изстрел с десния крак - 0:4.
В 71-ата Кьолн все пак удпя да стигне до почетно попадение. Флориан Кайнц получи топката отляво в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията, където на далечната греда Марк Ут реализира на празна врата.

Малко след това Кордоба остана очи в очи с Мануел Нойер, но германският национал успя да се справи блестящо.

Секинуди прди края на редовнто време Антони Модест също се оказа кам срещу Нойер, но стражът на "баварците" за пореден път съумя да се справи и спаси тима си ново попадение.

С тази победа Байерн събра актив от 46 точки и продължава да бъде лидер пред РБ Лайпциг, който е с точка по-малко. Кьолн остават 14-ти с 23. В следващия кръг "козлите" гостуват на Херта Берлин, докато "баварците" приемат последния Падерборн.

КЬОЛН – БАЙЕРН МЮНХЕН 1:4

0:1 Роберт Левандовски 3

0:2 Кингсли Коман 5

0:3 Серж Гнабри 12

0:4 Серж Гнабри 66

1:4 Марк Ут 70’

Стартови състави на двата отбора:

КЬОЛН (4-2-3-1): 1. Тимо Хорн – 19. Кингсли Ехизибуе, 33. Себастиан Борнау, 5. Рафаел Кжишоф, 34. Ноа Катебрах – 28. Елиес Шкири, 14. Йонас Хектор (к) – 24. Доминик Дрекслер, 23. Марк Ут, 38. Исмаил Якобс, 1. Джон Кордоба

Старши треньор: Маркус Гисдол

БАЙЕРН МЮНХЕН (4-2-3-1): 1. Мануел Нойер (к) – 19. Алфонсо Дейвис, 27. Давид Алаба, 17. Жером Боатенг, 5. Бенжамин Павар – 6. Тиаго Алкантара, 32. Джошуа Кимих – 22. Серж Гнабри, 25. Томас Мюлер, 29. Кингсли Коман – 9. Роберт Левандовски