Байерн Мюнхен разби на пух и прах с 6:1 гостуващия Вердер в мач от 15-ия кръг на Бундеслигата. Гостите изненадващо поведоха с гол на Рашица в 24-ата минута, но така само ядосаха баварската машина. С хеттрик на Филипе Коутиньо (45, 63, 78), две попадения на Роберт Левандовски 45+4, 72 и един гол на Томас Мюлер 75 Байерн задълбочи кризата във Вердер. Бременци записаха 4 загуби в последните пет мача и са на две точки от зоната на изпадане.

Домакините започнаха по-силно, но пропиляха няколко голови възможности още до 20-тата минута. Противно на логиката Вердер поведе чрез косоварския национал Милот Рашица, който се разписа с удар от далечно разстояние за 0:1. Байерн натисна здраво, но стигна до изравняване в самия край на полувремето. Серж Набри намери Филипе Коутньо в наказателното поле на гостите и от близко разстояние бразилецът изравни. В даденото от съдията продължение на първата част баварците отбелязаха и втори гол. Вкара го Роберт Левандовски след асистенция на Коутиньо.

През второто полувреме настъпи истинска голеада. Коутиньо реши всичко в срещата в 63-тата минута, след като направи резултата 3:1! Между 72-рата и 78-мата минута домакините отбелязаха още три попадения. Първо Роберт Левандовски се разписа след пас на резервата Томас Мюлер. Малко след това и самият Мюлер реализира, като Коутиньо добави втора асистенция към двата си гола.  Разгромът стана пълен в 78-мата минута, след като бразилецът оформи своя хеттрик и направи резултата 6:1!

БАЙЕРН - ВЕРДЕР 6:1

Голмайстори: 0:1 Рашица 24, 1:1 Коутиньо 45, 2:1 Левандовски 45+4, 3:1 Коутиньо 63, 4:1 Левандовски 72, 5:1 Мюлер 75, 6:1 Коутиньо 78

БАЙЕРН МЮНХЕН: 1. Нойер, 5. Павар, 17. Боатенг (46 - Перишич), 27. Алаба, 19. Дейвис, 18. Горецка (70 - Мюлер), 32. Кимих, 6. Алкантара, 22. Гнабри, 9. Левандовски, 10. Коутиньо (82 - Сингх)
Треньор Ханс-Дитер Флик

ВЕРДЕР БРЕМЕН: 1. Павленка, 23. Гебре Селасие (45 - Фридъл), 13. Великович, 36. Грос, 17. Шахин, 4. Ланг, 30. Клаасен, 5. Аугустинсон, 8. Осако (67 -  Битенкорт), 7. Рашица (87 - Бартелс), 17. Шахин