Байерн Мюнхен победи с 5:2 Айнтрахт Франкфурт в среща от 27-ия кръг на Бундеслигата. Домакините имаха тотално превъзходство през целия мач с изключение на три минути в началото на втората част, когато бяха на прага да изпуснат мача. Два подаръка на гостите обаче върнаха спокойствието на баварците и те записаха убедителна победа.

За тима на Ханзи Флик се разписаха Леон Горецка (17), Томас Мюлер (41), Роберт Левандовски (46) и Алфонсо Дейвис (61), а веднъж Хинтерегер си вкара автогол в 74-ата минута. Преди да отбележи в собствената си врата Мартин Хинтерегер реализира две попадения за Айнтрахт (53, 56).

Очакваният домакински натиск бързо натика гостите в тяхната половина и като по чудо не се стигна до гол още в първите 15 минути. На два пъти вратарят Кевин Трап спаси опасни удари на Перишич и Павар, а в 12-ата минута напречната греда му помогна след шут на Левандовски.

Стражът на Айнтрахт обаче бе безпомощен в 17-ата минута, когато Томас Мюлер центрира отляво и Леон Горецка показа майсторство, пращайки топката в мрежата за 1:0.

Кевин Трап трябваше отново да показва класа в 37-ата минута, когато Давид Алаба нанесе свиреп удар от границата на наказателното поле към горния десен ъгъл. Секунди по-късно и Роберт Левандовски беше близо до попадение, но след удара му топката мина малко встрани от лявата греда.

Играта на котка с мишка отново даде резултат в 41-ата минута. Томас Мюлер вкара втори гол, след като овладя по перфектен начин дълъг пас на Алфонсо Дейвис в наказателното поле и хладнокръвно удвои резултата. Гостите претендираха, че Мюлер е бил в засада и съдията Марко Фриц се допита до ВАР. След кратка консултация той посочи към центъра на терена.

Второто полувреме започна вихрено и още в 46-ата минута резултатът стана класически. Разписа се головата машина Роберт Левандовски, който с глава засече центриране на Кингсли Коман отдясно.

Само за три минути обаче Айнтрахт се върна в мача с две попадения на Мартин Хинтерегер и хвърли в шок домакините. Най-напред в 53-ата минута той наказа едно заспиване на баварците след ъглов удар пред Нойер. Хинтерегер първо игра с глава след центрирането, а след това под безучастните погледи на защитниците прати топката зад гърба на Нойер.

Само след три минути отново след корнер, изпълнен от Себастиан Роде, Мартин Хинтерегер скочи най-високо и с прецизен удар с глава намали резултата.

Попадението шокира домакините, но неочаквани подаръци върнаха спокойствието в техния състав. В 61-ата минута Желсон Фернандес вместо да изчисти топката, изведе Алфонсо Дейвис на голова позиция и за канадеца бе детска игра да направи 4:2. Героят до този момент за Айнтрахт Хинтерегер сбърка фатално в 74-ата минута, когато нескопосано прати топката в собствената си врата за радост на баварците.

Петото попадение успокои баварците и в последните минути можеше да получат нов гол. Филип Костич премина като на парад през център в 84-ата минута и шутира мощно, но  топката разтресе дясната греда. Минута по-късно Алмами Туре нанесе силен удар към долния десен ъгъл, но Мануел Нойер показа рефлекс и не позволи топката да навести мрежата.

БАЙЕРН - АЙНТРАХТ 5:2

Голмайстори: 1:0 Горецка (17), 2:0 Мюлер (41), 3:0 Левандовски (46), 3:1 Хинтерегер (53), 3:2 Хинтерегер (56), 4:2 Дейвис (61), 5:2 Хинтерегер (74)

БАЙЕРН МЮНХЕН: 1. Нойер, 5. Павар, 17. Боатенг (73-21. Ернандес), 27. Алаба, 19. Дейвис, 32. Кимих (85-11. Куизанс), 18. Горецка, 29. Коман (85-35. Зиркзее), 25. Мюлер, 14. Перишич (64-22. Гнабри), 9. Левандовски

Треньор Ханс-Дитер Флик

АЙНТРАХТ  ФРАНКФУРТ: 1. Трап, 18. Туре, 13. Хинтерегер, 2. Ндика (46-22. Чандлър), 24. Да Коща (73-10. Дурм), 17. Роде (71-15. Камада), 3. Илзанкер, 5. Фернандес, 10. Костич, 11. Гачинович (71-8. Соу), 33. Андре Силва (76-9. Дост)