Байерн Мюнхен се изравни с Борусия Дортмунд на върха в германската Будеслига. Момчетата на Нико Ковач надделяха с 1:0 у дома над Херта, като единственото попадение за баварците реализира Хави Мартинес (62').

С този успех Байерн вече е с равен брой точки с Борусия (51 т.), но вестфалци имат мач по-малко.

В края на двубоя Карим Рекик получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Роберт Левандовски и така остави своите с 10 души.

За Нико Ковач това бе мач №100 като треньор в германския шампионат.

Байерн - Херта

източник: Gulliver/GettyImages

Изненадващо гостите започнаха по-силно В 11-ата минута Зелке вкара, но голът бе отменен поради засада. В 15-ата минута Кимих стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина в аут. След това първата част не предложи кой знае колко интригуващи моменти.

В 56-ата минута Зелке пак намери начин да шутира край Нойер, но този път Кимих успя да избие на сантиметри пред голлинията.

Шест по-късно Байерн поведе, след като вратарят на Херта - Руне Йорщайн, бе надскочен от Хави Мартинес след центриране от корнер. Испанецът вкара единствения гол след удар с глава.

В 85-ата минута Карим Рекик получи директен червен картон след сблъсък с Роберт Левандовски.

Байерн и Херта нямаха сили за повече и минималният успех остана за домакините.

Байерн Мюнхен - Херта 1:0

1:0 Хави Мартинес 62'

1:0 Карим Рекик (Херта) - червен картон 84'

Байерн Мюнхен: Нойер, Кимих, Зюле, Боатенг, Алаба, Мартинес, Горетцка, Гнабри, Хамес, Рибери, Левандовски

Треньор: Нико Ковач

Херта: Йорщайн, Щарк, Рекик, Лустенбергер, Лазаро, Майер, Груич, Дуда, Мителщет, Калу, Зелке

Треньор: Пал Дардай

Главен рефер: Харм Осмерс