Отборът на Байерн Мюнхен победи Волфсбург с 2:0 в последна среща за двата тима през календарната 2019 година. Два късни гола на резервата Джошуа Циркцее в 85-ата и на Серж Гнабри в 89-ата минута успяха да донесат успуха за шампионите. По тази начин футболистите на Ханс Флик събират актив от 33 точки и ще зимуват на третата позиция, на четири от първия РБ Лайпциг. Волфсбург пък остават девети с 24.

Двата тима не направиха най-аткрактивния двубой и срещата вървеше към скуно нулево реми, но малко по-голямата настойчивост на домакините успя да им донесе успеха. Байерн имаше превъзходство през целия двубой по отношение на владеенето на топката, но успя да го матереализира чак в края на срещата. Гостите стояха повече в отбрана и се надяваха да измъкнат нещо на контраатака. Авторът на първото попадение за шампионите Джошуа Циркцее се разписва във втори пореден сблъсък, след като го направи през седмицата срещу Фрайбург. Дейвид Алаба пък записа своя мач №250 за "баварците".

За Байерн в този двубой липсваха контузените Леон Горецка, Корентен Толисо, Никлас Зюле, Люка Ернандес и Кингсли Коман, а наказан бе Тиаго Алкантара.

Наставникът на Фолфсбург Оливер Гласнер пък не можеше да разчита на Никлас Кингер, Исамаел Азаоуи, Адмир Мехмеди и Игнасио Камачо.

БАЙЕРН МЮНХЕН – ВОЛФСБУРГ 2:0

1:0 Джошуа Циркцее 85'

2:0 Серж Гнабри 89'

Срещата започна спокойно в първите десетина минути. В 12-ата минута обаче Байерн можеше да поведе, но само добрата намеса на вратаря на „вълците“ Коен Кастеелс предотврати сигурен гол. Томас Мюлер центрира отдясно на втора греда, където Иван Перишич засече топката с глава, но стража на гостите спаси.

Четири минути след това гостите също създадоха отлична възможност за попадение. Феликс Клаус беше изведен сам срещу Мануел Нойер, но германският национал успя да отрази удара му.

В 22-ата минута Дейвид Алаба изпълни пряк свободен удар, но отново Кастеелс се намеси.

В 26-ата минута Томас Мюлер стреля от границата на наказателното поле, но встрани от вратата.

Три минути след това Серж Гнабри стреля, но Кастеелс изби в корнер.

В 39-ата минута Джошуа Кимих също опита късмета си от дистанция, но стреля покрай гредата. 120 секунди след това и Филипе Коутиньо не успя да намери очертанията на вратата, след като шутира над напречната греда.

Секунди след това „вълците“ организираха отлична акция, при която Максимилиан Арнолд стреля силно, но топката премина точно над напречната греда.

В добавеното време на първата част Хави Мартинес получи контузия и се наложи да бъде сменен от Жером Боатенг.

Първата интересна ситуация за второто полувреме дойде в 53-ата минута, когато Коутиньо опита своя специалитет, след като опита далечен изстрел, но за пореден път Кастеелс упя да избие в ъглов удар.

В 57-ата минута мениджърът на гостите Оливер Гласнер извърши първата си промяна. Той извади Хавиер Шлагнер и пусна в игра Яник Герхардт.

Три минути след това Кевин Мбабу успя да излезе зад последния в защитник на Байерн, но беше застигнат и не успя да стреля.

В 67-ата минута на терена се появи и Пауло Отиво, който замени Ренато Штефан.

Четири минути по-късно Алфонсо Дейвис отправи твърде неточен удар.

В 75-ата минута Джошуа Кимих бе намерен с дълъг пас и отправи удар, който обаче бе доста неточен.

Малко след това бе извършена и последната промяна в тима на „вълците“. Воут Вегхорст замени Феликс Клаус.

Първата промяна за домакините бе извършена чак в 83-ата минута, когато се появи младия Джошуа Циркцее и замени Филипе Коутиньо.

Байерн стигна до попадение чак в 85-ата минута. Серж Гнабри и Томас Мюлер разиграха отлично отдясно на наказателното поле и последният центрира ниско в наказателното поле, където появилият се само преди секунди 18-годиешен Джошуа Циркцее успя да засече топката във вратата на Кастеелс – 1:0.

Минута преди края на редовното време "баварците" решиха всичко с втори гол. Роберт Левандовски свали с глава топката пред дъгата на наказателното поле за Гнабри, който излезе сам срещу вратаря Кастеелс и не му остави шансове за крайното 2:0.

Стартови състави на двата тима:

БАЙЕРН МЮНХЕН (4-3-3): 1. Мануел Нойер (к) – 32. Джошуа Кимих, 5. Бенжамен Павар, 27. Давид Алаба, 19. Алфонсо Дейвис – 25. Томас Мюлер – 8. Хави Мартинес, 10. Филипе Коутиньо – 22- Серж Гнабри, 14. Иван Перишич, 9. Роберт Левандовски

Старши треньор: Ханс Флик

ВОЛФСБУРГ (4-3-3): 1. Коен Кастеелс – 15. Жером Русийон, 25. Джон Брукс, 32. Марсел Тисеран, 19. Кевин Мбабу – 27. Максимилиан Арнолд, 23. Джошуа Гиливоги (к), 24. Хавиер Шлагер – 8. Ренато Штефан, 11. Феликс Клаус, 40. Жоао Виктор

Старши треньор: Оливер Гласнер

Главен съдия: Кристиан Дингерт, Германия

Стадион: „Алианц Арена“, Мюнхен, Германия