С два гола дълбоко в добавеното време Байерн Мюнхен измъкна трите точки в гостуването на Фрайбург. Баварците спечелиха с 3:1 и изскочиха на трета позиция в класирането на Бундеслигата след срещите от 16-ия кръг в Бундеслигата.

В герой за баварците се превърна 18-годишният холандец Джошуа Зиркзее, който се разписа в 92-ата минута, само 120 секунди след появата си на терена. Тийнейджърът показа завидно хладнокръвие в наказателното поле и бутна топката между вратаря и защитниците на домакините за 1:2.

Това попадение шокира играчите на Фрайбург и те допуснаха още едно. Вкара го Серж Гнабри с добавка, след като вратарят Флекен изби първият му удар. Преди драмата в добавеното време двата отбора си размениха по един гол. Байерн поведе чрез головата си машина Роберт Левандовски. Полякът демонстрира перфектна техника и прати топката в мрежата на Флекен. Домакините нанесоха своя удар в 59-ата минута.  Винченцо Грифо бе изпуснат отляво и посрещна топката от въздуха за 1:1.

Баварците пропуснаха да поведат още в 7-ата минута. Най-напреди вратарят Марк Флекен изби удар на Бенжамен Павар, а след последвалия корнер Томас Мюлер нацели дясната греда.  Левендовски не успя да преодолее вратаря Флекен, след като излезе очи в очи с него в 21-ата минута.

Вратарят на Байерн Мануел Нойер също се прояви в 31-ата минута, спасявайки удар на Лукас Хьолер. До почивката двата отбора си размениха по един неточен удар чрез Винченцо Грифо за Фрайбург и Филипе Коутиньо.

ФРАЙБУРГ - БАЙЕРН 1:3

Голмайстори: 0:1 Роберт Левандовски 9, 1:1 Винченцо Грифо 59, 1:2 Джошуа Зиркзее 90+2, 1:3 Серж Гнабри 90+5

ФРАЙБУРГ: 26. Флекен, 5. Гулде, 25. Кох, 23. Хайнц, 19. Хаберер, 8. Франц (59 - 28. Чанг Хуун Куон), 27. Хьофлер, 30. Гюнтер, 9. Хьолер, 18. Петерсен, 32. Грифо (76 - 21. Борело)
Треньор Кристиан Щрайх

БАЙЕРН: 1. Нойер, 32. Кимих, 5. Павар, 27. Алаба, 19. Дейвис, 25. Мюлер (63 - 8. Хави Мартинес), 6. Алкантара, 10. Коутиньо (90 - Зиркзее), 22. Гнабри, 9. Левандовски, 14. Перишич

Айнтрахт Франкфурт - Кьолн 2:4
Голмайстори: 1:0 Хинтерегер 6, 2:0 Пасиенсия 30, 2:1 Хектор 44, 2:2 Борнау 72, 2:3 Дрекслер 81, 2:4 Якобс 90+4

Борусия Мьонхенгладбах - Падерборн 2:0
Голмайстори: 1:0 Аласан Плеа 2:0 46, 2:0 Ларс Щиндл 61-дузпа

Волфсбург - Шалке 1:1
Голмайстори: 0:1 Озан Кабак 51, 1:1 Мбабу 82

Last minute win! 🔥 . #SCFFCB #MiaSanMia #FCBayern #WeiterImmerWeiter #Bundesliga #Herbstfinale