Съставът на Байер Леверкузен успя да извоюва героична точка в гостуването си на хегемона Байерн Мюнхен, завършвайки 1:1 в мач от 25-тия кръг на Бундеслигата.

21 снимки

Двубоя беше решен в рамките на първите 40 минути, поне по отношение на головете. Никлас Зюле успя да разстреля Лукас Храдецки от близко разстояние след статично положение, за да открие за домакините.

Само 9 минути преди края на частта обаче гостите бяха възнаградени за упорството си, след като Томас Мюлер имаше нещастието да си отбележи автогол.

През втората част Левандовски изпусна чудесен шанс за Байерн, докато в състава на "аспирините" Флориан Виртц и Амин Адли не съумяха да преодолеят Свен Улрайх, за да бъде оформено и равенството.

Така Байерн взе аванс от 9 точки пред Борусия Дортмунд, но и с мач повече, докато Леверкузен остана на 5 пункта зад "жълто-черните".