Еврошампионът Реал Мадрид взе важен аванс срещу другия гигант в турнира Байерн. Първият полуфинал в Шампионската лига в Мюнхен бе спечелен с 2:1 от испанците, които дублираха миналогодишния резултат на четвъртфинала в ШЛ срещу този съперник пак в Бавария. Тогава Реал продължи с общ резултат 6:3, а сега ответният двубой ще бъде във вторник на „Бернабеу”.

Байерн откри чрез Кимих, но в края на първата част Марсело, а през втората – Асенсио, направиха пълния обрат за Реал до 2:1.

Иначе мачът не успя да достигне по зрелище двубоя Ливърпул – Рома /5:2/ в другия полуфинал, беше на добро, но не изключително ниво.

А Кристиано Роналдо този път не успя да се разпише в Шампионската лига..., но едва ли страда чак толкова, предвид резултата в полза на Реал.

Най-интересното в мача:

Йосуа Кимих откри в полза на Байерн след контра в 28-ата минута за 1:0

Марсело изравни в 44-ата минута с остър удар с левия крак право в ъгъла - 1:1

В 56-ата минута след груба грешка на Рафиня бързата контра бе завършена от Асенсио за 1:2

Проследихме мача на живо в Gong.bg&

Мачът започна с очакваното бясно темпо и с претенции на домакините за дузпа, които реферът Бьорн Кайперс не уважи.

В единия случай Варан влезе в контакт с Левандовски, а после и баварците поискаха игра с ръка на гостите в пеналта.

Още в 5-ата минута Ариен Робен легна на тревата, очевидно изпитвайки болка. От резервната скамейка на Байерн веднага започнаха да подготвят евентуална смяна. В 8-ата минута тя стана факт и на мястото на холандеца влезе Тиаго Алкантара.

В 19-ата минута Роналдо получи на прамно пространство по дясното крило, но успя да спечели само корнер.

В 23-ата минута Дани Карвахал стреля силно, но право в ръцете на вратаря на Байерн Улрайх.

Точно изглеждаше, че испанците взимат мача в свои ръце и изглеждат все по-уверено, когато падна гол за Байерн. Хамес подаде към Кимих по дясното крило и той с диагонален удар преодоля Кейлор Навас - 1:0 в 28-ата минута.

В 31-ата минута втори футболист на Байерн получи контузия - Боатенг легна край тъчлиния да получи медицинска помощ. Никлас Зюле зае неговото място на терена - втора принудителна смяна.

В 41-ата минута удар на Хумелс изпрати топката встрани от вратата на Реал.

В 44-ата минута Реал вкара важен гол от психологическа гледна точка. Марсело с остър изстрел по трева намери долния ляв ъгъл на баварската врата за 1:1.

След центриране от фаул удар с глава на Левандовски затрудни доста вратаря на Реал Навас, но той все пак се справи.

Веднага след това възникна и нова ситуация след корнер за Байерн, този път Томас Мюлер изпусна.

Така първото полувреме приключи при равенство - 1:1.

Започна второто полувреме, а в състава на Реал Асенсио смени Иско.

В 51-ата минута Рибери нахлу до атлинията, пусна успоредно на голлинията, но там Томас Мюлер бе изпреварен от двама защитници на Реал.

Груба грешка на Рафиня, който подаде топката на играч на Реал позволи на Реал бързата контра да бъде завършена с гол на Асенсио за 1:2.

В 59-ата минута удар на Кейлор Навас от пеналта на гостите бе отразен с вещина от Кейлор Навас.

В 63-ата минута Навас отрази нов остър удар на Рибери.

В 66-ата минута изпитващият физически проблеми защитник Карвахал бе сменен от централния нападател Карим Бензема в Реал.

Ново меле пред вратата на гостите отново не доведе до гол.

Рибери продължи да тревожи Навас, но новият диагонален удар на французина изпрати топката покрай вратата на Реал.

В 71-ата минута Роналдо пое топката с ръка и я изпрати във вратата на Байерн. Португалецът претендираше, че е отиграл с рамо, но повторението ясно показа, че съдията правилно не зачете гола.

В 76-ата минута опасен изстрел отблизо на Бензема бе отразен от вратаря на Байерн Улрайх.

В 88-ата минута Толисо изведе Левандовски на изгодна позиция, но полякът пропусна.

Така Реал спечели в Мюнхен и взе добър аванс срещу Байерн от 2:1 след първия мач.

БАЙЕРН – РЕАЛ 1:2

1:0 Йосуа Кимих 28, 1:1 Марсело 44, 1:2 Марко Асенсио 56

БАЙЕРН: 26 Улрайх, 5 Хумелс, 7 Рибери, 8 Хави Мартинес /Толисо/, 9 Левандовски, 10 Робен /Тиаго/, 11 Хамес,  13 Рафиня, 17 Боатенг /Зюле/, 25 Мюлер, 32 Кимих /Резерви: 22 Щарке, 2 Вагнер,  4 Зюле, Тиаго, 14 Бернат, 19 Руди, 24 Толисо/ Старши треньор – Юп Хайнкес

РЕАЛ: 1 Навас, 2 Карвахал /Бензема/, 4 Рамос, 5 Варан, 7 Роналдо, 8 Кроос, 10 Модрич, 12 Марсело, 14 Каземиро, 17 Васкес, 22 Иско /Асенсио/ /Резерви: 13 Касия, 3 Вайехо, 9 Бензема, 11 Бейл, 15 Тео Ернандес, 20 Асенсио, 23 Ковачич/ Старши треньор – Зинедин Зидан