Байерн Мюнхен успя да изкове трудна, но важна победа срещу Фрайбург с 2:1 в домакинство от 16-тия кръг на Бундеслигата.

През първото полувреме баварците контролираха нещата на терена и успяха да стигнат до аванс още в първите минути. В 7-та минута Роберт Левандовски се възползва от подаване на Томас Мюлер, за да направи резултата 1:0.

Това статукво се запази до средата на втората част, когато гостите се активизираха и шокираха своите домакини. Николас Хьофлер намери Нилс Петерсен и той не остави шансове на Нойер за 1:1.

В следващите минути гостите имаха още 1-2 прилични положения дори да обърнат, а момчетата на Ханс Флик изглеждаха доста объркани. Все пак, в 74-та минута Томас Мюлер се възползва от центриране на Лерой Сане, за да донесе безценни три точки за германския хегемон.

Така Байерн излезе с аванс от 4 точки пред РБ Лайпциг, с актив от 36 пункта на върха на таблицата. Фрайбург, от своя страна, остана 8-ми, с 23 пункта след 16 мача.