Опашкарят Падерборн измъчи Байерн Мюнхен, но загуби с 2:3 у дома в мач от 6-ия кръг в Бундеслигата. Гнабри, Коутиньо и Левандовски вкараха за баварците, Прьогер и Колинс се разписаха за домакините.

Очаквано срещата започна с опасности пред вратата на домакините. В 7-ата минута Роберт Левандовски получи брилянтно подаване, но шутира встрани вратата. Шест минути по-късно Кингсли Коман засече центриране, но ударът му не порази целта. Съотборникът им Серж Гнабри обаче показа точен мерник в 15-ата минута, след като беше изведен в наказателното поле от Коутиньо и майсторски прати топката в мрежата на Падерборн.

Байерн продължи да бъде по-активния отбор, но удари на Коман, Коутиньо и Гнабри бяха блокирани от защитници на Падерборн.
Натискът на баварците даде резултат в 55-ата минута. Серж Гнабри този път асистира на Коутиньо, който с лекота направи 0:2. Вторият гол принуди домакините да излязат по-напред и рискът веднага бе оправдан - в 68-ата минута Кай Прьогер намали на 1:2, след като получи отлично подаване от Мохамед Дрегер. Попадението донесе самочувствие на играчите на Падерборн, които все по-често започнаха да обстрелват вратата на Байерн. На три пъти ударите им профучаха встрани от целта, а веднъж Мануел Нойер спаси коварен шут на Ритер.

Надеждите на домакините бяха попарени от Роберт Левандовски в 79-ата минута. Полският национал видя излезлия напред вратар Яник Хут и копна топката в мрежата му за 1:3. Тимът на Падерборн обаче прояви характер и в 84-ата минута Джамилу Колинс намали с прекрасен шут от движение.

Любопитното е, че и в петте мача от шестия кръг в Бундеслигата днес домакините претърпяха загуби, вчера Айнтрахт спечели като гост на Унион. Поражението на Лайпциг пък позволи на Байерн да стъпи на лидерската позиция в класирането.

Падерборн - Байерн Мюнхен 2:3
0:1 Гнабри 15, 0:2 Коутиньо 55, 1:2 Прьогер 68, 1:3 Левандовски 79, 2:3 Колинс 84

Хофенхайм - Борусия Мьонхенгладбах 0:3
0:1 Плеа 43, 0:2 Тюрам 65, 0:3 Нойхаус 83