Шампионът на Германия Байерн Мюнхен се завърна с победа в първия си мач след принудителната пауза заради пандемията от коронавирус. "Баварците" надвиха коравия тим на Унион Берлин с 2:0 като гост. В 40-ата минута Роберт Левандовски откри резултата след точно изпълнена дузпа, а Бенжамен Павар оформи крайния резултат в 80-ата минута. Срещата се проведе без привърженици по трибуните.

Байерн не остави съмнения кой е по-класния тим на терена и закономерно стигна до успеха. "Баварците" контролираха развоя на срещата през целия двубой и ограничи столичани само до едва две по-опасни ситуации. С тази победа тимът, воден от Ханс Флик, отново има четири точки аванс пред втория Борусия Дортумнд, като събра 58 пункта. Унион остава 12-ти с 30 точки. В следващия кръг "баварците" приемат Айнтрахт Франкфурт, докато за Унион предстои столично дебри с Херта.

С гола си тази вечер Левндовски вече има 40 попадения във всички турнири през този сезон, като по този начин той става и първият футболист с такова постижение от играчите от клубовете от топ 5 първенствата през сезона. Той го постига това в забележителните 34 мача.

Първият удар към една от двете врати дойде във втората минута и бе дело на Роберт Левандовски, който обаче бе блокиран.

В петата минута едно центриране намери в наказателното поле на Байерн Мариус Бюлтер на стрелкова позиция, но неговият удар попадна в ръцете на вратаря Мануел Нойер.

Две минути след това Антони Уджа бе изпуснат и получи пас от крилото, но неговият удар премина точно над гредата.

В 17-ата минута Байерн отбеляза във вратата на Унион, след като Серж Гнабри бе добре изведен и подаде на Томас Мюлер, който засече в мрежата. След близо две минути преглеждане на ситуацията със системата ВАР попадението бе отменено заради засада на нападателя.

Шампионите успяха да открият резултата в 40-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за тях. Тя бе спечелена от Леон Грецка, който бе фаулиран от Невен Суботич, който се опита да изчисти едно центриране отдясно, но вместо това удари германецът и главният съдия назначи наказателния удар. С изпълнението се зае Роберт Левандовски, който не сгреши и реализира – 0:1.

Секунди преди края на първата част Бенжамен Павар стреля много силно и опасно от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай гредата.

Байерн създаде първата опасност и за втората част. Томас Мюлер намери Леон Горецка в наказателното поле, но ударът на последния премина точно покрай лявата греда.

В следващите минути темпото спадна и рядко се стигаше до опасности пред двете врати, като „баварците“ контролираха темпото на терена.

В 71-ата минута Ханс Флик направи и първата си промяна в срещата. На терена той пусна Кингсли Коман на мястото на Леон Горецка.

Байерн тръгна в търсене на втори гол и в 77-ата минута Серж Гнабри и Кинсли Коман направиха добра комбинация. Германецът намери френския национал отдясно в наказателното поле, който пусна успоредно на голлинията, но сантиметри не достигнаха на Гнабри да засече във вратата.

В 80-ата минута Байерн все пак стигна до исканото второ попадение. Джошуа Кимих центрира от корнер в наказателното поле, където Банжамен Павар надскочи двама бранители на столичани и с глава прати топката във вратата на Гикиевич – 0:2.

Пет минути преди края на срещата Иван Перишич замени Серж Гнабри. В последната минута от редовното време и Томас Мюлер напусна, като на негово място влезе младият Михаел Куизанс.

Секунди след това братът на Тони Кроос – Феликс получи добро подаване в наказателното поле и стреля силно, но право в обсега на капитана Нойер, който изби.

УНИОН БЕРЛИН – БАЙЕРН МЮНХЕН 0:2

0:1 Роберт Левандовски 40' (д)

0:2 Бенжамен Павар 80'

Стартови състави на двата отбора:

УНИОН БЕРЛИН (3-4-3): 1. Рафал Гикиевич – 19. Флориан Хюбнер, 31. Кевин Шлотербек, Невен Суботич – 28. Кристофър Тримел (к), 30. Роберт Андрих, 21. Гриша Промел, 25. Кристофър Ленц – 32. Маркус Ингварстен, 11. Антони Уджа, 15. Мариус Бюлтер

Старши треньор: Урс Фишер

БАЙЕРН МЮНХЕН (4-2-3-1): 1. Мануел Нойер (к) – 19. Алфонсо Дейвис, 27. Давид Алаба, 17. Жером Боатенг, 5. Бенжамин Павард – 6. Тиаго Алкантара, 32. Джошуа Кимих – 22- Серж Гнабри, 18. Леон Горецка, 25. Томас Мюлер – 9. Роберт Левандовски

Старши треньор: Ханс Флик

Главен съдия: Бастиан Данкерт, Германия