РБ Лайпциг се завърна на победния път, след като се справи с 3:1 като гост с новака в Бундеслигата Дармщат. Срещата беше от 8-ия кръг на германското първенство. Лоис Опенда (1, 72) и Емил Форсберг (24) бяха точни за успеха на "биковете", а за "лилиите" се разписа Тобиас Кемпе от дузпа в 32-ата минута.

Така Лайциг събра 17 точки и заема пето място във временното класиране, докато Дармщат е 11-и със 7 точки.

Срещата започна страхотно за гостите, които поведоха още в 1-ата минута. Тогава Бенямин Хенрихс изведе Опенда сам срещу вратаря, а белгиецът не сбърка за 0:1. В 24-ата минута Лайпциг вкара втори гол. Форсберг се разписа с плътен удар от средна дистанция.

Домакините се върнаха в мача в 32-ата минута, когато Тобаси Кемпе реализира от бялата точка.

Крайният резултат оформи Опенда в 72-ата минута. Тогава нападателят получи страхотен пас от Кристоф Баумгартнер и реализира за 1:3.