Щутгарт изпусна питомното и ще гони дивото в Бундеслигата. Швабите имаха нужда от победа в последния кръг на шампионата в домакинството си на Хофенхайм, за да си гарантират оставането, без да зависят от останалите резултати. Срещата обаче завърши 1:1, като по този начин Щутгарт беше изпреварен от Бохум, който разби с 3:0 у дома Байер Леверкузен и ще играе бараж за оцеляване срещу третия във Втора Бундеслига.

Швабите имаха пълно превъзходство по време на двубоя, но мерника на футболистите на Себастиян Хьонес изневери, след като отправиха над 20 удара към вратата на зинсхаймци.

Хофенхайм откри резултата в 75-ата минута чрез Илас Бебу. Пет минути по-късно Тиаго Томас изравни резултата. До края на мача домакините имаха няколко отлични положения за гол, но така и не успяха да реализират.

Така Щутгарт остана на 16-о място с 33 точки. Хофенхайм завърши сезона с три повече.