Германският шампион Байерн Мюнхен завърши наравно 1:1 срещу Вердер Бремен у дома в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. В 45-ата Максимилиан Егещайн откри за гостите, но в 62-ата минута Кингсли Коман изравни и донесе точката за своя тим.

"Баварците" изиграха доста слаб мач за своите стандарти, като дори можеше да загуби срещата. Първото полувреме принадлежеше изцяло на Вердер, като само добрите намеси на Нойер оставиха резултата непроменен до последната минута на първата част. През второто полувреме Байерн можеше да страда още повече, но имаше късмет. Възпитанаците на Ханзи Флик все пак успяха да изрвнят, а до края на двубоя двата тима създадоха по още две чисти голови ситуации, които обаче не бяха оползотворени.

С тази точка Байерн остава на върха в класирането с 19 пунктта, но е с мач повече от РБ Лайпциг, който играе по-късно тази вечер. Вердере остава 9-и с 11 точки. В следващия кръг "баварците" гостуват на Щутгарт, но преди това имат домакинство на РБ Залцбург в Шампионската лига. За Вердер пък предстои гостуване на Волфсбург.

Срещата стартира с атака на гостите, но след това "баварците" веднага взеха превес в двубоя.

Първата опасност дойде в шестата минута, когато Дъглас Коста центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Томас Мюлер стреля опасно с глава, но в аут.

Десет минути след това дойде и най-чистата сиутация до момента в мача, която бе на сметката на Вердер. Милот Рашица центрира отляво в наказателното поле, където Джош Саргент засече отлично към долния десен ъгъл на вратата, но Мануел Нойер плонжира и изби. Кълбото обаче попдана на крака Лудвиг Аугустинсон, който направи добавка, но отново капитанът на домакините показа отличен рефлекс и направи ново спасяване.

В 17-ата минута се наложи да бъде извършена принудителна смяна в тима на Байерн. Люка Ернандес напусна заради травма, получена при падането на земята след борба за висока топка. Той бе заменен в 19-ата от Леон Горецка. Това доведе до няколко промени в отбраната. Дейвид Алаба мина вляво на защитата, Хави Мартинес зае позицията му в центъра на отбраната, а влезлият Горетцка заигра в халфовата линия.

Отново гостите стигнаха до отлична ситуация в 24-ата минута, когато Леонардо Битенкурт беше намерен на далечната греда, но ударът му от воле отлетя в аут.

Малко след половин час игра дойде и най-чистата ситуация пред домакините в срещата до момента. Вратарят на Вердер Иржи Павленка изби топката в краката на Джамал Мусиала, но младокът не съумя да отбележи.

Точно с изтичането на редовното време на първата част Вердер поведе, донякъде заслужено. След изпълнение на тъч в половината на Байерн Хави Мартинес допусна грешка и позволи на Джош Сарджент да се откъсне и да напредне по дясното крило и да влезе в наказателното поле. След това нападателят върна към точката за дузпа, където непокрит бе Максимилиан Егещайн, който с левия крак намери вратата на Нойер – 0:1.

Байерн Мюнхен - Вердер Бремен / Бундеслига, 8-и кръг, 21.11.2020 г.

източник: Gulliver/GettyImages

Гостите тръгнаха устремено и през втората част, като още в първите секунди можеше да стигне до второ попадение. Рашица се оказа непокрит по лявото крило, напредна на скорост и достигна наказателното поле, но Жером Боатенг притича, за да го блокира и косоварят стреля в аут.

Байерн можеше да възстанови равенството в 52-ата минута, когато Коста опита удар извън наказателното поле. Топката рикошира в играч на гостите и придоби висока парабола, а след това се отби от напречната греда на Павленка.

"Баварците" тръгнаха по-смело напред и това даде резултат в 62-ата минута, когато изравниха. Леон Горецка центрира отдясно в наказателното поле, където на далечната греда Тиодор Гебре Селасие остана под топката, а Кингсли Коман стреля с глава и отбеляза  - 1:1.

Веднага след попадението Ханзи Флик извърши тройна смяна в своя тим. На терена се появиха Серж Гнабри, Лерой Сане и Ерик Максим Чупо-Мотинг, които замениха съответно Кингсли Коман, Дъглас Коста и Джамал Мусиела.

В 83-ата минута Сарджънт имаше шанс да застраши вратата на Нойер, като си намери пространство за стрелба, но в последния момент Горецка го блокира.

Минута по-късно Байерн пропусна невероятен шанс да излезе напред в резултата. След дълъг пас в наказателното поле Лерой Сане свали с глава за Ерик Максим Чупо-Мотинг, който от два метра обаче прати топката над вратата.

В 87-ата минута обаче отново Сарджънт се оказа сам и излезе срещу Нойер, но този път стражът спаси удара му.

До края на двубоя нови ситуации липсваха и срещата приключи при равен резултат - 1:1.

FT  БАЙЕРН МЮНХЕН - ВЕРДЕР БРЕМЕН 1:1 | КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

0:1 Максимилиан Егещайн 45'

1:1 Кингсли Коман 62'

Стартови състави на двата отбора:

БАЙЕРН (4-1-4-1): 1. Мануел Нойер (к) – 5. Бенажамен Павар, 17. Жером Боатенг, 27. Дейвид Алаба, 21. Люка Ернандес – 8. Хави Мартинес - 29. Кингсли Коман, 26. Томас Мюлер, 42. Джамал Мускела, 11. Дъглас Коста – 9. Роберт Левандовски

Старши треньор: Ханзи Флик

ВЕРДЕР БРЕМЕН (3-4-3): 1. Иржи Павленка – 32. Марко Фридъл, 36. Кристиан Грос, 21. Омер Топрак – 5. Лудвиг Аугунстинсон, 6. Кевин Мьовалд, 35. Максимилиан Егещайн, 23. Теодор Габре Селасие – 10. Леандро Битенкурт, 19. Джош Саргент, 7. Милот Рашица

Старши треньор: Флориан Кохфелдт

Главен съдия: Гуидо Винкман, Германия

Стадион: „Алианц Арена“, Мюнхен, Германия