Байерн Мюнхен се класира за финала на Купата на Германия след победа с 2:1 срещу Айнтрахт Франкфурт. Баварците ще играят за 24-ти път на финала, съперник ще е Байер Леверкузен. Решаващият мач за трофея е на 4 юли.
Байерн поведе чрез Иван Перишич още в 14-ата минута. Резервата Дани да Коста изравни в 70-ата минута, но само след пет минути Роберт Левандовски върна аванса на баварците.

Домакините се втурнаха в атака с началния съдийски сигнал и още 6-ата минута можеха да поведат. След центриране от корнер Томас Мюлер стреля с глава, но Коор изчисти от голлиният и не позволи топката да влезе във вратата.

Натискът на баварците продължи и логично се стигна до гол в 14-ата минута. Иван Перишич засече перфектно центриране на Томас Мюлер и направи безпомощен вратаря Кевин Трап.

Гостите отговориха с няколко плахи центрирания, докато атаките на Байерн следваха една след друга. В 24-ата минута Левандовски отигра слабо добра възможност в наказателното поле на съперника, а две минути по-късно Алфонсо Дейвис пусна страхотен пас към Кингсли Коман, който шутира без забавяне, но топката не намери рамката на вратата.

Фантастична изява на Кевин Трап запази резултата в 32-ата минута. Левандовски се завъртя майсторски около защитниците и шутира облизо в левия ъгъл, но стражът на Айнтрахт изби в ъглов удар.

Домакините започнаха активно втората част и Кингсли Коман и Томас Мюлер създадоха напрежение пред вратата на Трап, но съотборниците му се справиха с общи усилия. В 58-ата минута пред Джошуа Кимих се откри добра възможност, но Кевин Трап отново показа класа и спаси удара му.

Постепенно гостите изравниха играта и все по-често поглеждаха към вратата на Нойер. Агресивната им игра логично доведе до изравнителен гол в 70-ата минута. Резервата Дани да Коста достигна до едно успоредно подаване в наказателното поле и  с перфектен удар в левия ъгъл направи безпомощен вратаря Нойер.

Радостата на футболистите от Франкфурт обаче бе кратка, защото пет минути Левандовски попадна в прегръдките на съотборниците си. Полякът завърши многоходова комбинация, след която останаха съмнения за засада, но консултацията с ВАР бе категорична - 2:1 за Байерн.

БАЙЕРН МЮНХЕН - АЙНТРАХТ ФРАНКФУРТ 2:1

Голмайстори: 1:0 Иван Перишич 14, 1:1 Дани да Коста 70, 2:1 Роберт Левандовски 75

БАЙЕРН (4-2-3-1): Нойер; Павар, Боатенг, Д. Алаба; А. Дейвис; Кимих, Горетцка; Перишич, Т. Мюлер, Коман; Левандовски

Треньор Ханзи Флик

​АЙНТРАХТ (3-5-2): Трап; А. Туре, Д. Абрахам; Хинтерегер; Н'Дика, Илзанкер, С. Роде, Д. Коор, Чандлър; Гачинович, А. Силва