Роберт Левандовски отбеляза хеттрик, а Байерн Мюнхен отпразнува рекордната си девета поредна титла в германското първенство по футбол с разгромното 6:0 срещу Борусия Мьонхенгладбах в мач от 32-ия кръг.

Шампионите спечелиха трофея още преди началото на мача, след като РБ Лайпциг загуби с 2:3 срещу Борусия Дортмунд по-рано през деня. Те обаче не показаха признаци на отпускане и отнесоха Мьонхенгладбах, а Левандовски заби три гола и се доближи само на два от 49-годишния рекорд на Герд Мюлер. Легендарният нападател вкара 40 през сезон 1971/1972, а с още два полякът ще счупи постижението.

Левандовски откри резултата с шут от малък ъгъл след едва две минути игра, а Томас Мюлер, който заедно с Давид Алаба стана първият футболист в историята на Бундеслигата с девет титли, заби втория гол в 23-ата. Левандовски покачи на 3:0 от воле 11 минути по-късно, а една преди края на полувремето полякът асистира на Кингсли Коман.

Полският голаджия оформи хеттрика си от дузпа в 66-ата минута, а Лерой Сане оформи крайния резултат четири преди края на редовното време. По това време баварците бяха с човек по-малко заради червен картон на Танги Нианзу в 75-ата минута.