В двубой от 12-ия кръг на Бундеслигата Байерн Мюнхен победи с класическото 3:0 Аугсбург.

Артуро Видал беше на точното място в 31-ата минута и откри резултата, с мощен шут от около 5 метра, атаката дойде отдясно и след кратко разбъркване кълбото стигна до Видал и той се разписа. Седем минути по-късно дежурният голмайстор на баварците Роберт Левандовски удвои и прати топката под плонжа на вратаря.

Класиката беше оформена от Левандовски в 49-ата минута на срещата. След този успех и грешната стъпка на РБ Лайпциг, който завърши 2:2 при гостуването си на Леверкузен дръпна на преследвача си с цели 6 точки.

Леверкузен игра с човек по-малко от 52--ата минута на срещата, щогато Хенрикс беше изгонен.

В друг двубой от този кръг Волфсбург надигра Фрайбург с 3:1, а Майнц с човек по-малко съумя да спечели домакинството си на Кьолн.