Отборът на Байерн Мюнхен показва завръщане към познатия ритъм, след като за втори пореден мач постигна разгромна победа в Бундеслигата. Този път жертва беше Айнтрахт Франкфурт, след като баварците постигнаха смазващ усепх с 5:0 в мач от петия кръг на първенството.

23 снимки

Първото полувреме зададе тонуса за успеха на момчетата на Ханс Флик, след като Роберт Левандовски вкара две попадения, за да даде много комфортен аванс на германския хегемон.

През втората част картинката на терена не се измени и "червените" вкараха още 3 безответни гола. Левандовски оформи хеттрика си, възползвайки се от отлично центриране на Дъглас Косща, а Лерой Сане и младокът Джамал Мусиала завършиха погрома с два гола в края.

С този успех Байерн се изкачи до втората позиция, на точка зад водачът РБ Лайпциг, който събра актив от 13 точки, докато момчетата на Флик са с една по-малко. Айнтрахт допусна първо поражение за сезона и остана на 6-та позиция.