Шампионът Байерн разгроми Байер Леверкузен с 5:1 като гост в среща от осмия кръг на германското футболно първенство.

Баварците направиха изключително първо полувреме с пет попадения, четири от които в рамките на осем минути, а с актив от 19 точки се върнаха на върха на класирането с точка пред Борусия Дортмунд.

Домакините пък прекъснаха серия от три победни победи в Бундеслигата и паднаха на третото място с 16 точки.

Роберт Левандовски откри резултата още в третата минута, а малко по-късно Лерой Сане удари греда, преди полският нападател да удвои след половин час игра.

В следващите минути защитата на леверкузенци тотално рухна и позволи още три бързи попадения във вратата си. Томас Мюлер направи 3:0, а след това асистира за четвъртия гол на Серж Гнабри.

Гнабри вкара и за 5:0 след двойно подаване с Леон Горецка в 37-ата минута, с което окончателно предреши мача.

Байер опита да спаси честта си с по-активна игра след почивката и Патрик Шик стигна до почетен гол в 55-ата минута.