Байерн Мюнхен спечели трофея "Visit Malta Cup" след победа с 3:2 над Тотнъм на стадиона на "шпорите" в Лондон. Това беше втори успех на баварците срещу тима на Анге Постекоглу след този в Сеул преди седмица.

Преди началото на срещата Хари Кейн и другият бивш футболист на Тотнъм в Байерн - Ерик Дайър, получиха подръци от  английския клуб, а публиката ги посрещна с аплодисменти. Двамата влязоха като резерви - Дайър на почивката вместо Дайо Упалемано, а Кейн замени Йосуа Кимих в края.

Тотнъм поведе още в 1-ата минута чрез Деян Кулушевски. Отговорът на германския гранд не закъсня. В 16-ата минута  Викарио спаси удар на Тил, но при добавката Упамекано бе точен за 1:1. До почивката Серж Гнабри и Томас Мюлер вкараха още две попадения. В 62-ата минута Кулушевски отбеляза втория си гол в мача след асистенция на Мики ван де Вен.