Шампионът на Германия в последните 10 години Байерн Мюнхен срази носителя на Купата РБ Лайпциг с 5:3 и завоюва 10-а Суперкупа на страната. Джамал Мусиала откри в 14-ата минута, а звездната покупка Садио Мане удвои четвърт час след това. Бенжамен Павар пък отбеляза още 15 минути след гола на сенегалеца, за да направи преднината на баварците класическа.

Марсел Халстенберг върна един гол за "биковете" 14 минути след старта на второто полувреме, а Серж Гнабри разочарова за четвърти път Лайпциг в 66-ата минута. Кристофър Нкунку направи 2:4 от дузпа 13 минути преди края, а Дани Олмо върна надеждите на домакините минута преди края на редовното време. Осем минути вътре в добавеното от главния съдия време Лирой Сане сложи точка на спора, поднасяйки на своя тим Суперкупата на Германия.

Gulliver/GettyImages
45 снимки

РБ Лайпциг  Байерн Мюнхен

източник: Sofascore.com

Първият почти четвърт час измина без нищо интересно. Точно тогава обаче при ъглов удар Байерн откри. Играчите на Лайпциг се засуетиха и опитаха да разигравата в наказателноот си поле, а младокът се възползва и с удар ниско по тревата откри.

120 секунди след гола Нкунку прати кълбото в мрежата на Нойер, но голът не беше зачетен заради засада при паса към французина.

Байерн материализира териториалното си превъзходство за втори път в 31-ата минута. Комбинация пренесла се от центъра към крилото намери Гнабри, а той мигновено поднесе топката на Мане с успореден на голлинията пас.

В последната минута на първото полувреме баварците изпълниха корнер късо и последва мълниеносно разиграване, намерило Павар на изгодна позиция на броени метри от вратата. Французинът пък нямаше проблеми с по-слабия си ляв крак да разочарова Гулачи за трети път.

Второто полувреме започна доста по-спокойно дори от първото, което далеч не беше най-интензивния мач и за двата тима.

БГНЕС
15 снимки

Четвърт час след началото на частта Нкунку центрира от ъглов удар, а Халстенберг се извиси над всички и прати топката по красив начин в мрежата на Нойер.

Баварците вдигнаха малко оборотите след гола на РБ Лайпциг и това даде отражение в 66-ата минута. Мълниеносна атака на Байерн хвана много неподготвена отбраната на техния съперник, а с малко късмет топката попадна у Гнабри, който от няколко метра я вкара с всичка сила във вратата на Гулачи.

В 76-ата минута влезлият като резерва Дани Олмо бе съборен в наказателното поле, а Нкунку нямаше проблем да реализира отсъдената дузпа.

Минута преди края отново испанецът бе главно действащо лице, но този път отбеляза, давайки надежди на всички на "Ред Бул Арена" в Лайпциг, че може да се стигне до чудо и 4:4.

След няколко минути треперене, в осмата минута на добавеното време Сане догони една изчистена топка от Дейвис, напредна в половинат на домакините и озовал се сам срещу Гулачи залъга него и бранител на "биковете" и вкара петото попадение за Байерн Мюнхен, с което на практика донесе и поредния трофей във витрината на своя тим.

FT / РБ Лайпциг - Байерн Мюнхен 3:5

0:1 Джамал Мусиала 14`

0:2 Садио Мане 31`

0:3 Бенжамен Павар 44`

1:3 Марсел Халстенберг 59`

1:4 Серж Гнабри 66`

2:4 Кристофър Нкунку 77`(д)

3:4 Дани Олмо 89`

3:5 Лирой Сане 90+8`

РБ Лайпциг: Петер Гулачи, Мохамед Симакан(жк)(78` - Уго Рамос), Вили Орбан, Марсел Халстенберг, Бенямин Хенрикс, Доминик Собослай(90+1` - Амаду Хайдара), Кевин Кампл(52` - Дани Олмо), Конрад Лаймер, Лукас Клостерман(жк), Емил Форсберг(52` - Андре Силва), Кристофър Нкунку

Наставник: Доменико Тедеско

Байерн Мюнхен: Мануел Нойер(жк), Бенжамен Павар(78` - Нусаир Мазрауи), Дайо Упамекано(78` - Матайс де Лихт), Люка Ернандес(жк), Серж Гнабри(78` - Лирой Сане(жк)), Марсел Сабитцер, Йозуа Кимих(жк), Джамал Мусиала(60` - Кингсли Коман), Алфонсо Дейвис, Томас Мюлер(68` - Райън Гравенберх), Садио Мане