Шампионът Байерн Мюнхен завърши 2:2 с гостуващия Щутгарт в среща от 33-ия кръг на футболното първенство на Германия.

Гостите поведоха в осмата минута с гол на Тиаго Томас. Тимът на Юлиан Нагелсман стигна до обрат до почивката с голове на Серж Гнабри и Томас Мюлер. В началото на втората част Саша Калайджич изравни.

"Баварците" три пъти уцелиха гредите, а в края на срещата Кингсли Коман получи червен картон.

След срещата Байерн ще получи шампионския трофей за 10-а им поредна титла, тъй като това е последният им домакински мач за този сезон.

Преди двубоя Никлас Зюле беше изпратен от феновете и ръководството на клуба. Бранителят си тръгва в края на сезона като свободен агент и преминава в Борусия (Дортмунд).

Спечелената точка почти гарантира на Щутгарт участие в плейофа за оцеляване, тъй като вече има преднина от 3 точки пред Арминия Билефелд и е с доста по-добра голова разлика.

Равенството на Щутгарт гарантира, че Аугсбург ще запази мястото си в Бундеслигата през следващия сезон.