Отборът на Байерн Мюнхен започна с победа 2018 година. Възпитаниците на старши треньора Юп Хайнкес надделяха с 3:1 при визитата си на Байер Леверкузен в първия кръг на Бундеслигата след паузата в първенството. Така „баварците” увеличиха преднината  си пред втория Шалке на цели 14 точки.

Хави Мартинес, Франк Рибери и Хамес Родригес бяха точни за Байерн, а попаденията им се оказаха напълно достатъчни за комфортната победа на „БайАрена”. Това бе първи успех за гостите на този стадион от март 2013 година. Точен за домакините в днешния сблъсък бе Кевин Воланд в 70-ата минута.

С победата си днес Байерн прекъсна впечатляващата серия на „аспирините” от 12 мача без загуба в Германия. Байер заема четвъртото място във временното класиране, но може да се свлече с цели четири позиции след изиграването на останалите мачове от кръга в Бундеслигата през уикенда