Байерн Мюнхен постигна комфортна победа над Щутгарт с 4:0 в двубой от 7-ия кръг на Бундеслигата. Хеттрик през втората част отбеляза Хари Кейн за баварците, а последното попадение бе дело на Кингсли Коман, който оформи крайния резултат.

Getty/Gulliver images
34 снимки

През първата част нямаше голове, като тимът на Венсан Компани имаше леко превъзходство, но не бе докрай убедителен. Второто полувреме бе тотално различно и Байерн Мюнхен показа висока класа, създавайки цели 16 голови положения с осем точни удара, докато съперникът нямаше нито един. Хари Кейн оформи своя хеттрик за едва 23 минути, а Коман се разписа в 89-а минута и по този начин подпечата разгрома за своя тим.

След тази победа Байерн Мюнхен е 1-и със 17 точки, колкото има и Лайпциг, докато Щутгарт остава на 9-а позиция с 9 пункта на сметката си.