Отборите на Байерн Мюнхен и Лайпциг завършиха при резултат 3:3 двубоя от 10-ия кръг на Бундеслигата.

Срещата стартира ударно, като гостите можеха да поведат още във втората минута. Малко след това Байерн Мюнхен също не успя да открие резултата, след като Кингсли Коман отправи неточен удар.

В 19-ата минута Кристофър Нкунку все пак изведе Лайпциг напред, но след половин час игра Джамал Мусиала възстанови равенството.

Пет минути по-късно Байерн вече ликуваше след попадение на Томас Мюлер, оформило обрата.

В 36-ата минута обаче Лайпциг възстанови равенството чрез попадение на Джъстин Клуиверт.

Втората част стартира както първата и едва три минути след подновяването на играта Лайпциг обърна с попадение на Емил Форсберг.

Байерн обаче не се даде и в 75-ата минута Томас Мюлер оформи крайното 3:3.

Байерн все пак запазва лидерската си позиция и вече има с 23 точки, а Лайпциг събра 21 пункта и продължава да диша във врата на баварците.