Германският шампион Байерн Мюнхен се завърна на върха в Бундеслигата след трудна, но заслужена победа с резултат 4:2 в последен двубой от 19-ия кръг на първенството. Голеадата стартира още в деветата минута, когато Кингсли Коман откри резултата, а след това той и удвои в 14-ата минута. Томас Мюлер оформи класиката още в 19-ата минута, преди Якуб Камински да върне едно попадение в 44-ата минута.

Gulliver/GettyImages
64 снимки

През втората част напрежението и головете продължиха да валят. Първо, в 54-ата минута Йосуа Кимих беше изгонен за два жълти картона, но Джамал Мусиала отбеляза четвърти гол за баварците в 73-ата минута. Матиас Сванберг върна нов гол за домакините в 80-ата минута, което обаче се оказа и последното попадение в двубоя.

74 снимки

По този начин Байерн записа първа победа в Бундеслигата след подновяването на шампионата. В предишните си три мача възпитаниците на Юлиан Нагелсман записа три равенства. С тази победа баварците са отново на върха с 40 точки, като изпревариха с една Унион Берлин. Волфсбург, който записа второ поредно поражение в първенството и общо трето поредно във всички турнири, остава на седмата позиция с 29 точки. В следващия кръг баварците приемат Бохум, докато "вълците" гостуват на Шалке 04.

КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Шампионите стартираха силно двубоя и наложиха натиск още в началните минути, когато изпълниха и два ранни корнера, от които обаче не последваха кой знае какви опасности за домакините.

Бързо обаче Байерн взе нещата в свои ръце и поведе в резултата в деветата минута. Алфонсо Дейвис комбинира с Кингсли Коман отляво, а французинът центрира топката в наказателното поле, където вратарят Коен Кастеелс не прецени добре ситуацията, като Томас Мюлер опита да я засече, но кълбото влетя директно в мрежата за 0:1.

Волфсбург опита да отговори с опасна атака в 12-ата минута, при която Патрик Вимер центрира ниско и опасно отдясно в наказателното поле, а на далечната греда Пауло Силва не успя да засече във вратата.

Баварците тръгнаха още по-яростно в атака и удвоиха преднината си в 14-ата минута. Тогава Жоао Кансело центрира отлично отдясно в пеналтерията, където Коман беше забравен от Ридли Баку и отбеляза втория си гол в мача с прекрасно воле – 0:2.

Пет минути по-късно резултатът стана класически. Йосуа Кимих центрира от пряк свободен удар отляво, а Томас Мюлер засече точно с глава за 0:3.

Наставникът на „вълците“ – Нико Ковач, очевидно не беше никак доволен от играта на своя тим и направи смяна още след половин час игра. Той пусна Якуб Камински на мястото на Максенс Лакроа.

Домакините имаха хубав шанс да намалят резултата в 36-ата минута, когато Матиас Сванберг отправи опасен изстрел, но вратарят Ян Зомер спаси.

Все пак Волфсбург успя да намали изоставането си в 44-ата минута, когато резервата Якуб Камински проби отляво, направи хубаво двойно подаване с Пауло Силва, след което полякът завърши атаката с удар по тревата с десния крак към далечния ъгъл на Зомер за 1:3.

Волфсбург опита да наложи натиск в началото на втората част и в 50-ата минута след изпълнение на корнер удар на Мики ван де Вен бе блокиран, а само две минути по-късно Матиас Сванберг пропусна нова страхотна възможност. Боте Баку центрира остро и шведът пропусна да се разпише от непосредствена близост.

В 54-ата минута пък Йосуа Кимих беше изгонен за два жълти картона, след като направи тактически фал срещу Максимилиан Арнолд. Наставникът на баварците – Юлиан Нагелсман пък реагира и предприе няколко смени, като пусна в игра Серж Набри, Йосип Станишич и Матис Тел.

Натискът на „вълците“ продължи и в 62-рата минута Камински, който раздвижи сериозно играта на тима след появяването си през първата част, центрира на главата на Боте Баку, който обаче стреля право в Зомер.

Две минути по-късно резервите на Байерн Гнабри и Тел комбинираха добре, но ударът на французина бе блокиран.

Байерн уби интригата с четвърти в 73-ата минута. Тогава Джамал Мусиала направи страхотен индивидуален рейд, премина няколко защитници на Волфсбург и с безпощаден удар вкара чудесно попадение за 1:4.

Седем минути по-късно Волфсбург върна още един гол, след като неразбирателство в защитата на Байерн в наказателното поле позволи на Матиас Сванберг да простреля Зомер с мощен удар за 2:4.

В 84-тата минута пък Волфсбург отбеляза и трети гол, но той бе отменен от рефера Харм Осмерс заради фал на Боте Баку срещу Леон Горетцка.

До края на срещата домакините продължиха да търсят ново попадение и бяха близо да го сторят в третата минута от даденото време, но Ян Зомер изби в корнер опасен удар на Сванберг.

По този начин Байерн постигна първа победа след подновяването на Бундеслигата и отново оглави класирането, докато Волфсбург ще продължи битката за местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

FT | ВОЛФСБУРГ – БАЙЕРН МЮНХЕН  2:4

0:1 Кингсли Коман 9'

0:2 Кингсли Коман 14'

0:3 Кингсли Коман 19'

1:3 Якуб Камински 44'

1:4 Джамал Мусиала 73'

2:4 Матиас Сванберг 80'

Червен картон: Йосуа Кимих (Байерн Мюнхен) 54'