Байерн Мюнхен спечели рекордна осма Суперкупа на Германия, след като победи Борусия Дортмунд с 3:2 на "Алианц Арена". Корентен Толисо даде аванс за баварците в 18-ата минута, а Томас Мюлер удвои преднината на тима си. В края на първото полувреме Юлиан Брандт намали резултата. В началото на второто полувреме Ерлинг Холанд възстанови равенството, но в заключителните минути на двубоя Джошуа Кимих реализира трето попадение във вратата на "жълто-черните".

Баварците стартираха в типичния си стил и спечелиха контрола на топката. Още във 2-ата минута Алфонсо Дейвис центрира остро по земя, но адресатът на подаването не бе намерен. От своя страна "жълто-черните" отговориха с опасна контраатака през центъра, но Ерлинг Холанд бе спрян от Жером Боатенг.

Постепенно темпото на игра се поуспокои и баварците задържаха продължително топката, но до опасности пред вратата на Борусия Дортмунд не се стигна.

В 10-ата минута Томас Мюлер центрира в наказателното поле, където Джошуа Кимих стреля с глава, но право в ръцете на Марвин Хитц.

В 17-ата минута "жълто-черните" откраднаха топката в средата на терена. Ерлинг Холанд подаде към Марко Роис, който стреля към вратата на Мануел Нойер, но в последния момент Николас Зюле парира изстрела.

Минута по-късно Байерн откри резултата. Баварците организираха страхотна атака. Томас Мюлер получи в центъра, след което продължи към десния фланг, където бе Роберт Левандовски. Полякът напредна и подаде в наказателното поле, където Корентен Толисо реализира. Първо топката срещна напречната греда, но при добавката французинът не сгреши.

Борусия опита веднага да отговори. Махмуд Дауд получи на границата на наказателното поле, но изстрелът му не намери целта. "Жълто-черните" се активизираха в следващите минути и Марко Роис нахлу в наказателното поле и стреля по земя през купа от играчи на Байерн, но Мануел Нойер закова топката пред голлинията.

Борусия упражни натиск на баварците, но защитата пред капитана на Байерн се справи. Шампионите опитаха да успокоят темпото, но в същото време поглеждаха и за пролуки в в половината на "жълто-черните".

В 32-ата минута баварците удвоиха преднината си. След продължително разиграване, Алфонсо Дейвис центрира великолепно в наказателното поле, където Томас Мюлер надскочи Паслак и реализира с глава в долния ляв ъгъл.

Седем по-късно натискът на Борусия даде резултат. Баварците сгрешиха при изнасянето на топката, от което се възпозлваха "жълто-черните". Ерлинг Холанд подаде към Юлиан Брандт в наказателното поле, а плеймейкърът със страхотен удар в средата намали резултата.

Борусия Дортмунд имаше отличната възможност да възстанови равенството в началните минути на второто полувреме. Ерлинг Холанд задържа добре и разтегли играта към десни фланг, където непокрития ТОма Мюние остана очи в очи с Мануел Нойер, но изстрелът на белгиецът премина високо над вратата.

В 55-ата минута "жълто-черните" изравниха. Томас Дилейни по отличен начин Ерлинг Холанд зад гърба на защитата. Норвежецът напредна и хладнокръвно реализира в долния ляв ъгъл.

Три минути след попадението нападателят на Борусия получи нов шанс да преодолее Мануел Нойер. Холанд отново получи топката зад гърба на защитата, но този път стражът на баварците отрази великолепно удара.

В следващите минути двубоят стана двуостър, след като и двата тима заиграха агресивно и търсеха ново попадение. От началото на срещата впеатление правеше липсата на острота от страна на Роберт Левандовски, който в големи периоди от мача оставаше изолиран.

В 82-ата минута Байерн реализира трето попадение във вратата на Марвин Хитц. Джошуа Кимих открадна топката в центъра от Томас Дилейни, след което продължи към Роберт Левандовски. Нападателят върна към халфа. Кимих веднага стреля, но последва намеса на вратаря на "жълто-черните", след което се получи рикошет в крака на халфът на баварците и топката влетя в мрежата.

Борусия Дортмунд се втурна в атака след инкасирането попадение, а баварците се прибраха в собствената си половина, но до края на двубоя топката не навести нито една от вратите.

БАЙЕРН М - БОРУСИЯ Д 2:2

1:0 Толисо 18'