Виляреал постигна домакинска победа с 3:1 над Осасуна в мач от 14-ия кръг на испанското футболно първенство.

В герой за „жълтата подводница“ се превърна Хосе Луис Моралес-Ел Команданте, който реализира хеттрик през второто полувреме на срещата. За Осасуна се разписа Алехандро Катена.

С този успех Виляреал се изкачи на 12-та позиция с 15 точки, а Осасуна е 14-ти с 14 пункта.

Осасуна можеше да открие още в 10-ата минута, но ударът на Анте Будимир бе отразен от вратаря Филип Йоргенсен.

60 секунди преди почивката футболистите на Осасуна имаха претенции за дузпа, но ситуацията бе подмината от главния съдия.

Виляреал поведе в резултата в 57-ата минута, когато Жерард Морено асистира за попадението на Хосе Луис Моралес.

Четири минути по-късно домакините на свой ред имаха претенции за дузпа, но и тази ситуация бе подмината правилния от рефера на срещата.

„Жълтата подводница“ удвои своята преднина в 71-ата минута, когато Хуан Фойт много добре намери Хосе Луис Моралес, който отбеляза своето второ попадение в двубоя.

Алехандро Катена в 78-ата минута върна интригата в мача, правейки резултата 1:2.

Ел Коменданте оформи своя хеттрик в 80-ата минута и по този начин и крайния резултат в двубоя. Моралес се възползва от много добра асистенция на Алекс Баена.