Осасуна продължи добрата си серия в Ла Лига, записвайки труден, но сладък успех над Алавес в домакинството си от 27-ия кръг. Тимът от Памплона се наложи с 1:0 с гол на Анте Будимир в 76-ата минута и така вече четири поредни мача е без загуба - 3 победи и 1 равенство.

Домакините доминираха през първото полувреме и пропуснаха няколко добри възможности за откриване на резултата.

Алавес обаче също може да съжалява, че не отбеляза в добавеното време на първата част, когато страхотен шут на Саму Омородион се отби от гредата. След това централният нападател пропиля още един добър шанс в средата на втората част, останал очи в очи с вратаря.

Осасуна обаче дочака своя момент, който дойде в 76-ата минута. Анте Будимир получи пред наказателното поле, освободи си пространство и с много точен удар порази вратата за 1:0.

Така Осасуна се поздрави с победата и заема 10-ото място в класирането с 36 точки. Алавес пък продължи лошата си серия от 5 поредни мача без успех, като остава на 13-тата позиция с 29 точки.