Отборът на Жирона победи Валенсия с 2:1 като домакин в двубой от 15-ия кръг на испанското футболно първенство и се върна на върха във временното класиране в Ла Лига с 38 точки. Валенсия заема десета позиция с 19 точки в актива си и вече три срещи е без победа в шампионата.

Домакините от Жирона изоставаха до последните десетина минута. След нулево равенство през първото полувреме, Валенсия поведе в 56-ата минута с попадение на Уго Дуро, който се разписа от близко разстояние за 1:0. Минута по-рано Жирона пропусна да поведе след като Алейш Гарсия не успя да преодолее вратаря на гостите Гиорги Мамардашвили.

Влезлият като резерва за Жирона Кристиан Стуани изравни в 82-ата минута с попадение за 1:1, а в 88-ата минута 37-годишният уругвайски нападател отбеляза второто си попадение в срещата и домакините поведоха с 2:1.

Бразилецът Савио вкара за трети път топката във вратата на Валенсия, но след преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР попадението не бе зачетено заради засада.