Лидерът в испанската Ла Лига Жирона не успя да победи последния Алмерия и направи 0:0 при гостуването си от 20-ия кръг на шампионата. Жирона заема първата позиция във временното класиране с 49 точки, на една пред Реал Мадрид, който има 48 и мач по-малко.

Gulliver/GettyImages
10 снимки

Тимът на Алмерия продължава да няма победа от началото на сезона и остава последен, 20-и с едва 6 точки към момента.

Гостите трябваше да се справят с човек по-малко от 80-ата минута, когато червен картон получи Алейш Гарсия.

Домакините изиграха добър мач и пропуснаха няколко изгодни възможности за гол. Серхио Арибас не сполучи в 11-ата и 36-ата минута, а в 41-ата Едгар Гонсалес също пропиля шанс за попадение.

Футболистите на Алмерия играха претенции за игра с ръка на противников състезател в 70-ата минута, но дузпа не бе отсъдена.